Przekaż 1% podatku na demokratyczne media

 

Prosimy, abyś podał/a w rozliczeniu

NUMER KRS: 0000 398 695

Odbiorca: Fundacja Kultura Liberalna

Wspólnie tworzymy naszą demokrację

Naszym marzeniem jest demokratyczna, praworządna, tolerancyjna Polska, w której ludzie potrafią podać sobie rękę mimo różnic. Nie są to dla nas puste slogany. W czasach postępującej radykalizacji i rosnących podziałów politycznych tworzymy pismo, które niezmiennie idzie własną drogą. „Kultura Liberalna” to jedno z ostatnich miejsc w naszym kraju, gdzie rozmawiają ze sobą ludzie z przeciwnych środowisk ideowych.

Już od 10 lat budujemy lepszy kraj dla przyszłych pokoleń Polaków.

• Patrzymy na ręce politykom wszystkich opcji
• Bronimy wartości demokratycznych i wolnościowych
• Pracujemy nad wizjami Polski na przyszłość

Tygodnik

„Kultura Liberalna” wydaje 52 numery rocznie. Kolejne wydania ukazują we wtorki, a każde z nich to pełnowymiarowy pakiet analiz politycznych, wywiadów z najciekawszymi intelektualistami, politykami i dziennikarzami, a także tekstów o literaturze, sztukach wizualnych oraz muzyce. Na stronach tygodnika codziennie ukazują się także komentarze do bieżących spraw społecznych i politycznych.

Każdy numer to także setki godzin pracy naszych dziennikarzy, redaktorów, korektorów oraz szerokiego grona współpracowników. Wszystkie publikowane przez nas treści udostępniamy bezpłatnie i chcemy, aby tak pozostało.

W ciągu ostatnich 10 lat opublikowaliśmy ponad 8 500 tekstów! Oto niektóre z tych, które czytaliście najchętniej:

Esej Jacka Dukaja o filmie „Interstellar” i kinie sci-fi
Słowniczek dżender Emilii Kaczmarek
Rozmowa z Robertem Biedroniem o jego nowej partii
Recenzja filmu „Wołyń” autorstwa Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury
Redakcyjny ranking książek o pierwszej wojnie światowej
Rozmowa z Robertem Krasowskim o polskiej historii politycznej
Esej Zbigniewa Mikołejko o serialu „True Detective”
Rozmowa z Janem Zimmermannem, promotorem prezydenta Andrzeja Dudy
Tekst Grzegorza Brzozowskiego o filmie „Zimna wojna”
Rozmowa z Pablopavo o zmianach pokoleniowych w Polsce

Debaty publiczne

Ale to nie wszystko. Organizujemy dziesiątki konferencji, seminariów oraz otwartych debat. Są wśród nich doroczna konferencja o polityce międzynarodowej w Teatrze Polskim w Warszawie, doroczna konferencja o Polsce na Uniwersytecie w Oksfordzie, a także cykliczne seminaria o historii i literaturze, które odbywają się w naszej siedzibie na „Poddaszu Kultury”.

Wydawnictwo

Biblioteka Kultury Liberalnej wydaje książki na temat przyszłości liberalnej demokracji w Polsce i na świecie. W ramach serii ukazały się ważne pozycje uznanych na świecie intelektualistów, takich jak Martha Nussbaum, Mark Lilla czy Fareed Zakaria. W przygotowaniu jest wydanie prac kolejnych autorów, wśród których znajdą się John Gray, Oliver Roy, Paul Lendvai, David Runciman oraz Yascha Mounk.

W ostatnim czasie ukazały się eseje polityczne naszych autorów: „Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP” Tomasza Sawczuka, a także „Koniec pokoleń podległości” redaktora naczelnego „Kultury Liberalnej” Jarosława Kuisza.

Pomóż tworzyć demokratyczne media

Fundacja Kultura Liberalna jest inicjatywą tworzoną społecznie, to znaczy istnieje dzięki Darczyńcom.

• Prosimy, abyś przekazał/a 1 procent podatku dochodowego na naszą działalność. Nie zapomnij powiedzieć o nas swoim znajomym! Nasz numer KRS to: 0000 398 695

• Aby działać stabilnie przez kolejną dekadę, musimy znacznie poszerzyć grono osób, które wspierają nas comiesięcznymi wpłatami. Jeśli czytasz nasz tygodnik i popierasz to, co robimy, skorzystaj z naszego koszyka e-płatności i zostań naszym comiesięcznym Darczyńcą [TUTAJ].

Każda przekazana kwota jest dla nas ważna i każdą traktujemy jako dowód zaufania, a także zobowiązanie do dalszej, solidnej pracy. Mamy głowy pełne pomysłów i wierzymy, że z Twoim wsparciem będziemy je mogli zrealizować; że będziemy coraz lepsi i coraz silniejsi.

Dziękujemy za wsparcie.

Zespół „Kultury Liberalnej”