Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Długoterminowe skutki inwazji...

Długoterminowe skutki inwazji Rosji na Ukrainę dla Rosji, Ukrainy i Białorusi

Warsaw European Forum to cykl debat o miejscu Polski w Europie. Do rozmowy o kształcie integracji europejskiej zapraszamy publicystów i naukowców z najlepszych międzynarodowych ośrodków i zachęcamy publiczność do aktywnego udziału w otwartej dyskusji. Wspólnie chcemy lepiej zrozumieć europejską rzeczywistość i kształtować dobrą przyszłość dla następnych pokoleń.

Panel „Długoterminowe skutki inwazji Rosji na Ukrainę dla Rosji, Ukrainy, i Białorusi” to czwarta z dyskusji organizowanych w ramach tegorocznej edycji Warsaw European Forum.

Wideo mogą Państwo obejrzeć z ukraińskimi napisami

Відео доступне з українськими субтитрами

W debacie udział wzięli:

  • Konstanty Gebert, dziennikarz, wcześniej „Gazeta Wyborcza”, obecnie „Kultura liberalna” w Warszawie
  • Claus Offe, Profesor em. z Hertie School of Governance i Uniwersytetu Humboldta w Berlinie
  • Yevhen Hlibovytskyy, założyciel pro.mova, think tanku i firmy konsultingowej w Kijowie i Lwowie
  • Christine Ockrent, dziennikarka, publicystka i pisarka w Paryżu, Francja Kultura
  • Moderatorką dyskusji była Karolina Wigura z Kultury Liberalnej i Robert Bosch Academy

Wydarzenie organizowane jest przez Kulturę Liberalną przy wsparciu Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius i Stiftelsen Fritt Ord.

Rozpoczęliśmy tę serię w marcu 2022 r., skupiając się na różnych kwestiach związanych z wojną w Ukrainie i wierząc, że w czasach, gdy jesteśmy zdominowani przez nowości, musimy myśleć kategoriami co najmniej średnioterminowymi, a jeśli to możliwe – długoterminowymi.

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ
(27/2022)
2 lipca 2022

KOMENTARZE