Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Jakie będą konsekwencje...

Jakie będą konsekwencje rozszerzenia NATO?

Warsaw European Forum to cykl debat o miejscu Polski w Europie. Do rozmowy o kształcie integracji europejskiej zapraszamy publicystów i naukowców z najlepszych międzynarodowych ośrodków i zachęcamy publiczność do aktywnego udziału w otwartej dyskusji. Wspólnie chcemy lepiej zrozumieć europejską rzeczywistość i kształtować dobrą przyszłość dla następnych pokoleń.

Panel „Jakie będą konsekwencje rozszerzenia NATO?” to piąta z dyskusji organizowanych w ramach tegorocznej edycji Warsaw European Forum.

Wideo mogą Państwo obejrzeć z ukraińskimi napisami

Відео доступне з українськими субтитрами

W debacie udział wzięli:

  • Andreas Umland, Analityk w SCEEUS i Profesor nauk politycznych w NaUKMA.
  • Leila Alieva, Affiliate w REES na Uniwersytecie Oxford’s School z Globalnych i Obszarowych Nauk.
  • Oleksandr Sushko, Dyrektor Wykonawczy Międzynarodowej Fundacji Renaissance.
  • Maxim Trudolyubov, Senior Advisor z Instytutu Kennana i Redaktor Naczelny Meduza.

Moderatorką dyskusji była Karolina Wigura z Kultura Liberalna i Robert Bosch Academy w Berlinie

Wydarzenie organizowane jest przez Kulturę Liberalną przy wsparciu Fundacja Współpracy Polsko-NiemieckiejZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius i Stiftelsen Fritt Ord.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(30/2022)
20 lipca 2022

KOMENTARZE