Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Rysując > Bałtycki Festiwal Komiksu...

Bałtycki Festiwal Komiksu GDAK 2011

Szanowni Państwo,

zapraszamy na czwartą edycję Bałtyckiego Festiwalu Komiksu – GDAK, którego główna część odbędzie się w dniach 25-26.06.2011 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

Po raz kolejny przygotowujemy program pełen prelekcji, paneli, warsztatów, spotkań z wydawcami oraz zagranicznymi i polskimi gośćmi. Tak jak w poprzednich latach, festiwal będzie miejscem przyjaznym zarówno wyrobionym fanom komiksu, jak i tym, którzy dopiero poznają to ciekawe, bogate medium.
Głowna część programu skierowana będzie do dorosłych i młodzieży, ale nie zabraknie też komiksowych atrakcji dla najmłodszych.

W tym roku będziemy gościć dwójkę zagranicznych artystów. Pierwszym z nich jest chyba najbardziej oczekiwana postać tegorocznych imprez komiksowych – Simon Bisley, który przyjedzie dzięki wsparciu marki Sharpie. Czy są tacy, którym trzeba go przedstawiać? Wystarczy wymienić kilku bohaterów, przy których pracował: Slaine, Batman, Judge Dredd, Lobo.

Oprócz tego po raz pierwszy w historii polskich festiwal komiksowych odwiedzi nas autorka z Chin. Będzie to RongRong Luo, a przy okazji tego przyjazdu zostanie wydany jej album „Czerwone Króliki” (wyd. Hanami). Oprócz tego twórczyni weźmie udział w corocznym panelu dyskusyjnym Czytać i mówić o komiksie, zatytułowanym „Co wolno artyście?”. Jej prace będzie można obejrzeć w ramach
wystawy „Spotkanie w Kioto” w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”. Na wystawę będą składać się plansze i rysunki artystek związanych z Uniwersytetem Seika w Kioto. Tradycyjnie wernisaż wystawy odbędzie się o 19:00 w piątek, jako swoiste preludium do naszej imprezy. Zapraszam do potwierdzania swojej obecności na facebookowej stronie wernisażu imprezy.

Jednak to nie koniec piątkowych atrakcji, gdyż o godzinie 21:00 w Gdańskim Archipelagu Kultury Wyspa Skarbów ruszy spotkanie z okazji wydania drugiego zeszytu serii Wiedźmin, któremu będzie towarzyszył koncert muzyki elektronicznej oraz (jeśli sił wystarczy) impreza na plaży.

Swój udział w festiwalu potwierdzili czołowi polscy twórcy, badacze i publicyści komiksowi, wśród których są między innymi: Wojciech Birek, Nikodem Cabała, Daniel Chmielewski, Grzegorz Janusz, Karol „KRL” Kalinowski, Arkadiusz Klimek, Łukasz Kowalczuk, Łukasz Poller, Michał Pyteraf, Michał „Śledziu” Śledziński, Olga Wróbel, Edvin Volinski, Joanna Zaręba-Penk, Przemysław Zawrotny czy ekipy magazynów i zinów: Karton, Biceps, Kolektyw oraz Handmade.

Również tradycyjnie w sobotni wieczór odbędzie się Interparty z bitwami komiksowymi, tym razem w Mieście Aniołów.

O reszcie atrakcji i kolejnych gościach będziemy informować na bieżąco.
Strona główna BFK będzie ciągle modyfikowana, a ważniejsze zmian będą się pojawiać w działach Aktualności oraz na facebookowej stronie imprezy.

Autorem rysunku tegorocznego plakatu jest Igor Wolski, natomiast projekt wykonało Ugly Design.

Pozdrawiamy
Hanami

Organizator i koordynator współpracy z mediami i sponsorami

http://www.facebook.com/HanamiPL
http://www.hanami.pl
http://www.imprezy.hanami.pl
http://www.wydawnictwo.hanami.pl
http://twitter.com/HanamiPL

(+48) 603-27-77-85

...czy możemy prosić Cię o chwilę uwagi? Rzetelne dziennikarstwo wykonywane z pasją potrzebuje dziś wsparcia.

Dzięki pomocy Darczyńców możemy:

  • pracować nad tygodnikiem i codziennymi komentarzami, nie rezygnując z ich jakości,
  • wypełniać misję naszej Fundacji i wprowadzać do debaty publicznej nowe sposoby rozumienia świata,
  • planować naszą pracę w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy.

Dlatego prosimy Cię serdecznie:

SKOMENTUJ
(22/2011)
14 czerwca 2011

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj