0000398695
close
W walce o demokrację nie robimy sobie przerw! Przekaż 1,5% na Fundację Kultura Liberalna WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

W walce o demokrację

nie robimy sobie przerw!

Przekaż 1,5% na Fundację
Kultura Liberalna

Przekaż 1,5%
na Fundację Kultura Liberalna
forward
close

KULTURA LIBERALNA > O apelu kandydatów...

O apelu kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Jarosław Kuisz

Szanowni Państwo,

Przed nami ostatnie chwile przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W przedwyborczych debatach prowadzonych w Europie widać, że wiara w to, iż Unia Europejska wciąż daje gwarancję pokoju i wolności na Starym Kontynencie, nie wzrasta. Przeciwnie: upowszechnia się apatia i postawa zwątpienia w sens istnienia zjednoczonej Europy. Unia Europejska postrzegana jest po prostu jako twór technokratów. Sondaże wskazują, iż frekwencja wyborcza w wielu krajach może być 25 maja rekordowo niska. Poważni dziennikarze zastanawiają się nawet, czy w dłuższej perspektywie uda się uratować UE.

Tymczasem całkiem niedawno na Ukrainie uczestnicy Euromajdanu nie zawahali się oddać życia za samą tylko obietnicę stowarzyszenia z Unią Europejską. Zginęli ludzie upominający się o wolność. W Europie pamięć o tych niedawnych wydarzeniach zbyt szybko się zaciera.

Wszystko jednak pozostaje w naszych rękach. Warto wziąć odpowiedzialność za przyszłość Unii Europejskiej. Warto, aby kandydaci do Parlamentu Europejskiego – ponad ideowymi i politycznymi podziałami – zobowiązali się do zgłoszenia inicjatywy upamiętnienia w budynku Parlamentu Europejskiego tych, którzy w Kijowie zginęli za Ukrainę w zjednoczonej Europie.

Niech ten symboliczny gest przypomina Europejczykom i ich przedstawicielom o tragicznych ofiarach, ale także o najważniejszych wartościach, które legły u podstaw wspólnej Europy.

Zapraszamy kandydatów do PE, którzy jeszcze nie złożyli swoich podpisów, do składania ich pod apelem.

Z poważaniem,

Jarosław Kuisz

Redaktor Naczelny „Kultury Liberalnej”

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 280

(20/2014)
22 maja 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj