0000398695
close
W walce o demokrację nie robimy sobie przerw! Przekaż 1,5% na Fundację Kultura Liberalna WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

W walce o demokrację

nie robimy sobie przerw!

Przekaż 1,5% na Fundację
Kultura Liberalna

Przekaż 1,5%
na Fundację Kultura Liberalna
forward
close

KULTURA LIBERALNA > Evgeny Morozov i...

Evgeny Morozov i Ivan Krastev 12 marca w Warszawie!

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu i Uniwersytet Warszawski we współpracy z "Kulturą Liberalną" zapraszają na XXII Debatę Tischnerowską - 12 marca o godz. 18 w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy Facebook i Twitter dały obywatelom do ręki nowe sposoby samoorganizacji? A może stworzyły jedynie pozory ich większej siły? Jak na politykę krajów demokratycznych wpływa możliwość masowej kradzieży i wycieku danych? Jakie są zagrożenia ze strony hakerów? Na te i wiele podobnych pytań odpowiedzą goście XXII Debaty Tischnerowskiej pt. „Demokracja, internet, przejrzystość”:

Evgeny Morozov, ekspert do spraw internetu i demokracji, autor książki „The Net Delusion” (Złudzenie internetu),

Ivan Krastev, wybitny bułgarski politolog i m.in. autor książki „Demokracja nieufnych”,

Katarzyna Szymielewicz, prezeska Fundacji Panoptykon, wiceprzewodnicząca European Digital Rights,

Aleksander Tarkowski, dyrektor Centrum Cyfrowego Projekt: Polska, koordynator Creative Commons Polska.

Dyskusję otworzą prof. Anna Giza, prorektorka Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Karolina Wigura, szefowa działu politycznego „Kultury Liberalnej”. Debatę poprowadzą prof. Marcin Król, historyk idei i autor wielu książek z dziedziny historii myśli społecznej, oraz prof. Shalini Randeria, rektorka Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu, antropolożka i socjolożka.

Debata jest kontynuacją cyklu spotkań poświęconego pamięci ks. Józefa Tischnera, jednego z założycieli wiedeńskiego IWM. W debatach występują wybitni intelektualiści i postacie życia publicznego (Leszek Kołakowski, Timothy Garton Ash, Henryka Bochniarz, Giuliano Amato, Ralf Dahrendorf, Mirosława Grabowska, Joschka Fischer, Bronisław Geremek, Joanna Kluzik-Rostkowska, Simon Peres, Michael Sandel, Charles Taylor, Adam Michnik i wielu, wielu innych). Dyskutowali oni m.in. o przyszłości Europy, globalnej zmianie klimatu, wielkich pytaniach moralnych, o publicznej roli religii. Spotkania odbywały się w latach 2005–2010. Po śmierci pierwszego rektora IWM, Krzysztofa Michalskiego, wracamy do tradycji i kontynuujemy organizację najsłynniejszych debat ostatniego 25-lecia – wspominając w ten sposób także jego.

Organizatorami XXII Debaty Tischnerowskiej są: Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu i Uniwersytet Warszawski we współpracy z Kulturą Liberalną. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Debata odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat medialny nad debatą objęły „Gazeta Wyborcza” i TVN 24 Biznes i Świat.

Debata odbędzie się 12 marca 2015 r. (czwartek) o godz. 18 w auli starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/737073656400730

 

iwm_logoUW_PODSTAWOWY_PL_POZIOM_MONOCHROMATYCZNY

 

honor_patr_pol_outlMinisterstwo-Nauki-i-Szkolnictwa-Wyższego-Logo

 

TVN24_BiSwyborcza

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(9/2015)
4 marca 2015

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj