Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Temat tygodnia > Wojna w Ukrainie...

Wojna w Ukrainie - najnowsze wideopodkasty KL

Kacper Szulecki, Katarzyna Sarek, Ola Hnatiuk, Jarosław Modzelewski, Katarzyna Kasia, Karolina Wigura, Jarosław Kuisz, Jakub Bodziony

Sytuację w Ukrainie omawiamy na bieżąco w wideopodkastach „Kultury Liberalnej”. Zapraszamy do słuchania, oglądania i subskrybowania nas w Państwa ulubionych platformach.

O brutalnej polityce Putina Karolina Wigura i Katarzyna Kasia rozmawiały z prof. Olą Hnatiuk, o wojnie w sztuce z Jarosławem Modzelewskim dyskutował Jarosław Kuisz, a Jakub Bodziony wraz z dr Katarzyną Sarek, dr Łukaszem Pawłowskim i Bartoszem Tesławskim omawiał chiński, amerykański i białoruski kontekst wojny w Ukrainie. Z kolei o tym, dlaczego nie grozi nam drugi Czarnobyl, w związku z zajęciem przez Rosjan największej elektrowni jądrowej w Europie, oraz o chaosie na rynkach energii opowiadał prof. Kacper Szulecki.

 

1.Dlaczego nie grozi nam drugi Czarnobyl? [Kacper Szulecki]

 

2.Czy Chiny odwrócą się od Putina? [Katarzyna Sarek, Łukasz Pawłowski, Bartosz Tesławski]

 

3.Wojna w sztuce [Jarosław Modzelewski]

 

4.Totalna wojna Putina [Ola Hnatiuk]

 

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 687

(10/2022)
7 marca 2022

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj