Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > [Prawo do niuansu]...

[Prawo do niuansu] Co Tusk zrobi z Kościołem?

Jarosław Kuisz, Tomasz Terlikowski

Czy Donald Tusk zlikwiduje Fundusz Kościelny? To koniec Kościoła, jaki znaliśmy? Nowy rząd szykuje szereg zmian w relacji Kościół katolicki — państwo. Czy czeka nas nowy spór o imponderabilia? Trwa debata o tym, czy religia ma miejsce w polskiej szkole, a jeśli tak, to czy lekcje religii powinny zostać ograniczone z dwóch do jednej godziny w tygodniu. Jednak problemy Kościoła na tym się nie kończą. Sekularyzacja w Polsce postępuje od lat, a kolejne afery w Kościele tylko ją przyspieszają. Czy ostatnia afera z udziałem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi zwiastuje upadek Kościoła? Co na to kardynał Stanisław Dziwisz i papież Franciszek? Debata światopoglądowa wykracza poza tematy stricte związane z Kościołem. Dotyczy również aborcji i statusu, jaki mają w Polsce związki partnerskie. Czy Donald Tusk zdecyduje się opodatkować Kościół i jak długo potrwa jeszcze awantura o Kościół? Jakie są jego cnoty i grzechy?

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 790

(9/2024)
1 marca 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj