Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > Czy pomoc z...

Czy pomoc z USA odmieni sytuację Ukrainy na froncie? [PODCAST]

Jakub Bodziony i Piotr Lewandowski

Pomoc USA dla Ukrainy i mobilizacja: jak zmieni się sytuacja na froncie w Ukrainie? Joe Biden podpisał przegłosowany przez Kongres pakiet pomocy finansowej, którą otrzyma Ukraina. W ostatnich tygodniach coraz częściej pojawiały się głosy, że Ukraina przegrywa wojnę lub że może ją przegrać w nadchodzących tygodniach. Co na ukraińskim froncie zmieni amerykańskie wsparcie? I czy broń i amunicja dotrą tam jeszcze wiosną? Co jeśli wsparcie okaże się niewystarczające i czy wtedy Rosja może wygrać wojnę? Jak radzi sobie nowy głównodowodzący ukraińskiej armii generał Ołeksandr Syrski?

 

 

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 799

(18/2024)
2 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj