Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > To koniec Europy,...

To koniec Europy, jaką znamy? [PODCAST]

Karolina Wigura i Timothy Garton Ash

Krótko po dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i w tygodniu, kiedy odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, prof. Timothy Garton Ash mówi o tym, jak zmieniła się Unia Europejska i jaka przyszłość czeka „projekt Europa”. Czy UE przetrwa obecny, trwający od wielu lat kryzys? Czy to możliwe, że się rozpadnie? Co, gdyby Polska nie weszła do Unii Europejskiej? Czy Unia jest dla Polski dobra, czy raczej zgubna? Czy Europa przyjmie Ukrainę i jaka przyszłość w Unii Europejskiej może czekać naszego wschodniego sąsiada?

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(23/2024)
7 czerwca 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj