Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Bez kategorii > DEBATA: MIŁOSZ vs....

DEBATA: MIŁOSZ vs. KISIEL. Polskość do remontu! (Warszawskie Targi Książki) sobota, 14 maja

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu sporów o polskie autorytety, tym razem poświęcone twórczości Czesława Miłosza i Stefana Kisielewskiego: MIŁOSZ vs. KISIEL. Polskość do remontu!

Miłosz walczył z przeanieloną patriotyczno-martyrologiczną tradycją, Kisiel – z peerelowskim absurdem i romantycznymi mitologiami Polaków. Choć intelektualne rodowody Miłosza i Kisiela były różne, podobnie jak ich polityczne i literackie wybory, obaj z jednakowym zaangażowaniem wadzili się z polskością. Z jakim wynikiem? Wygrana, porażka, remis? Co pozostaje inspirującego w tematach uparcie podejmowanych przez obu pisarzy? Dziś, dwadzieścia lat po upadku komunizmu, warto zapytać, czy ich diagnozy stanu polskiej duszy są nadal aktualne.

Debata odbędzie się w ramach Warszawskich Targów Książki podczas Nocy Muzeów, w sobotę 14 maja o 20.00 w PKiN, w Sali Kisielewskiego (wejście od strony ul. Marszałkowskiej).

W debacie udział wezmą: Beata Stasińska, Andrzej Mencwel, Marek A. Cichocki i Piotr Kieżun. Dyskusję poprowadzi Jarosław Kuisz.

Organizatorami debaty są Kultura Liberalna, Kordegarda i Warszawskie Targi Książki.

Patronat nad debatą objęli: Przekrój, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Zeszyty Literackie i Nowe Książki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,

Zespół „Kultury Liberalnej”

 

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ
(18/2011)
3 maja 2011

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj