Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Bez kategorii > PERSPECTIVES Talks –...

PERSPECTIVES Talks – wiele perspektyw, jedna Europa

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Kim jest i dokąd jeździ odpowiedzialny turysta? Co czeka mnie na emigracji? Jak podróżować ekologicznie? Czy istnieją pozytywne skutki kryzysu migracyjnego? Na te i wiele innych pytań spróbujemy znaleźć odpowiedzi podczas wieloperspektywicznej dyskusji o mobilności w Europie.

PERSPECTIVES Talks

Goethe-Institut w Warszawie oraz tygodnik online „Kultura Liberalna” zapraszają na dyskusję panelową z cyklu „PERSPECTIVES Talks”. Format dyskusyjny „PERSPECTIVES Talks” skierowany jest do osób z całej Europy i zachęca do zaangażowania się w transgraniczne debaty na tematy poruszane w ramach projektu PERSPECTIVES. Pomaga przełamać bańki opinii i zachęca naszych docelowych odbiorców do zrozumienia własnych perspektyw w kontekście europejskim.

Dyskusja będzie okazją do wielowątkowej analizy tematu mobilności w Europie, podczas której poruszymy zarówno kwestie mobilności turystycznej jak i migracyjnej. Przyjmując różnorodne, transgraniczne punkty widzenia nakreślimy kierunek, w którym należy podążać, by współtworzyć Europę zrównoważoną i odpowiedzialną.

W dyskusji wezmą udział Anna Mikulska, Joanna Strzałko i Mateusz Kokoszkiewicz, a poprowadzi ją Jakub Bodziony z tygodnika „Kultura Liberalna”.

TRANSMISJA ON-LINE

GOŚCIE

Mateusz Kokoszkiewicz – dziennikarz Gazety Wyborczej od 2013 r., gdzie pisze m.in. o transporcie, ekologii, energetyce, architekturze, urbanistyce i polityce. Opisywał m.in. sprawę kopalni Turów, upadłość dewelopera Gant, wycinki drzew we Wrocławiu, wrocławski smog czy transport kolejowy na Dolnym Śląsku. Prowadził takie projekty, jak „Kolej na Dolny Śląsk”,  „Oddychać po ludzku”, „Wyborcza na osiedlach” czy „Zielona fala dla pieszych i cyklistów”. Relacjonował szczyt COP26 w Glasgow. Laureat nagród „Poszerzamy perspektywę” i „Dziennikarz Przyjazny Mobilności Aktywnej”. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, członek grupy doradczej ds. legislacji przy Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.
https://www.facebook.com/kokoszkiewiczm
https://x.com/m_kokoszkiewicz

Anna Mikulska – dziennikarka i badaczka. Zajmuje się tematami wokół praw człowieka, głównie migracjami i uchodźstwem. Publikowała reportaże m.in. z Lampedusy, irackiego Kurdystanu czy Bahrajnu. Przez rok monitorowała sytuację uchodźców z Ukrainy w Polsce w ramach projektu badawczego Amnesty International. Laureatka w konkursie Festiwalu Wrażliwego. Współtworzy projekt reporterski „Historie o Człowieku”.
https://www.facebook.com/historieoczlowieku
https://www.instagram.com/historieoczlowieku

Joanna Strzałko – absolwentka filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Polskiej Szkoły Reportażu (PSR) w Warszawie. Była stewardessą, pracowniczką korporacji, właścicielką firmy PR. Od ukończenia PSR jest freelancerką i zajmuje się pisaniem reportaży oraz tłumaczeniami. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Dużym Formatem”, „Charakterami”, Oko.press, portalem weekend.gazeta.pl i „Magazynem” Goethe-Institut. Publikowała także w Tygodniku Powszechnym, Polityce i Newsweek Historia. Trzykrotna stypendystka Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Finalistka Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego w 2019 i 2021 r. Mieszka w Niemczech.
https://www.facebook.com/joanna.strzalko

Jakub Bodziony – dziennikarz, szef działu audiowizualnego i zastępca szefa działu politycznego Kultury Liberalnej. Autor cotygodniowych wideopodkastów o polityce międzynarodowej.

https://x.com/bodzionykuba

Wydarzenie odbędzie się w ramach PERSPECTIVES, transgranicznego projektu dziennikarskiego współfinansowanego przez Unię Europejską.

Więcej informacji o projekcie.

Partnerem projektu w Polsce jest tygodnik Kultura Liberalna, polityczno-kulturalny tygodnik internetowy o profilu liberalnym ukazujący się w każdy wtorek od roku 2009.

Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności oraz transmitowane na żywo na kanale YouTube Goethe-Institut Polska.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(23/2024)
10 czerwca 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj