Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > Nowa strona „Kultury...

Nowa strona „Kultury Liberalnej”!

Zespół redakcyjny

Zmieniliśmy logotyp, rysunek strony i kolorystykę. Dodaliśmy nowe funkcjonalności. To wszystko, by nasze pismo można było przyjemniej czytać.

Szanowni Państwo,

od samego początku istnienia „Kultury Liberalnej” pragnęliśmy oferować naszym czytelnikom stronę internetową, która nie drażni oczu ani dziesiątkami przesuwających się obrazków, ani szaleństwem barw. Która – w najlepszym sensie tego słowa – przypomina prasę drukowaną. Wierzymy, że nowa, prosta i elegancka strona autorstwa Edgara Bąka spełnia te kryteria.

Stroną techniczną projektu nowej strony zajmował się nasz partner technologiczny, Laboratorium EE. To dzięki ich pracy, i wprowadzonym nowym funkcjonalnościom, czytanie naszego tygodnika będzie od dziś o wiele łatwiejsze, a nawigacja po stronie – prostsza i bardziej intuicyjna.

Oto kilka przykładów najważniejszych zmian na naszej stronie:

Układ strony: zmieniający się zależnie od wielkości ekranu, na którym otwiera się „Kulturę Liberalną”. Dzięki niemu, będzie teraz można wygodnie czytać nasze pismo nie tylko na ekranach komputerów, ale także na tabletach i smartfonach.

Krój pisma: większy niż w poprzednim wcieleniu „Kultury Liberalnej”, o wiele łatwiejszy do czytania.

Nowe możliwości: drukowania, przygotowania pliku pdf, wysłania każdego tekstu mailem lub polecenia go przez media społecznościowe. Znacznie łatwiejsze jest też obecnie dopisanie się do naszego newslettera. Wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę z menu głównego, wpisać swój mail i gotowe.

Wyszukiwarka i archiwum: Znajdująca się w prawym górnym rogu funkcja „wyszukaj”, która pomoże znaleźć każdy plik w naszym archiwum. W tym jednym wypadku musimy poprosić Państwa o jeszcze chwilę cierpliwości. W ciągu pięciu lat istnienia naszego pisma, opublikowaliśmy w nim ponad 260 numerów i ponad dwa tysiące tekstów. Obecnie formatujemy każdy tekst, aby dobrze wyświetlał się w archiwum. Prace nad tym potrwają jeszcze kilka tygodni.

Jedna rzecz się nie zmienia: zaangażowany publicznie i intelektualnie charakter „Kultury Liberalnej”. Tak jak do tej pory, będziemy co tydzień prezentować Państwu analizy polityczne, społeczne i kulturalne na najwyższym poziomie dziennikarskim i eksperckim. I tak jak do tej pory, będziemy pracować nad odczarowaniem w Polsce liberalizmu, nadaniem mu bardziej społecznego i rozumiejącego oblicza, dzięki korzystaniu z intelektualnej spuścizny środkowo-europejskich dysydentów. Wszystko to zgodnie z przekonaniem, że w Polsce, kraju o tak głęboko radykalizującej się scenie publicznej, trzeba budować niezależne, wyważone i racjonalne centrum. Dlatego od dziś widzą Państwo na naszej stronie internetowej hasło definiujące istotę naszej działalności: Z centrum widać najwięcej!

Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja „Kultury Liberalnej”

...czy możemy prosić Cię o chwilę uwagi? Rzetelne dziennikarstwo wykonywane z pasją potrzebuje dziś wsparcia.

Dzięki pomocy Darczyńców możemy:

  • pracować nad tygodnikiem i codziennymi komentarzami, nie rezygnując z ich jakości,
  • wypełniać misję naszej Fundacji i wprowadzać do debaty publicznej nowe sposoby rozumienia świata,
  • planować naszą pracę w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy.

Dlatego prosimy Cię serdecznie:

SKOMENTUJ

Nr 263

(3/2014)
23 stycznia 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj