Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Bez kategorii > Oscary 2017. Recenzje...

Oscary 2017. Recenzje nominowanych filmów

Autorzy i redaktorzy „Kultury Liberalnej”

„La La Land” czy „Moonlight”? Ryan Gosling czy Casey Affleck? Meryl Streep czy Natalie Portman? O filmach nominowanych do Oscarów 2017 piszą autorzy i redaktorzy „Kultury Liberalnej”.

W tym roku gala rozdania Oscarów po raz kolejny została zdominowana przez jeden film.  „La La Land” Damiena Chazelle’a z kreacjami Emmy Stone i Ryan Goslinga zgarnął aż czternaście nominacji. Wśród jego rywali w kategorii „Najlepszy film” są jednak równie mocne propozycje, m.in. „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa, „Manchester by the sea” Kena Lonergana ze świetną rolą Casey Afflecka czy „Nowy początek” Denisa Villeneuve’a.

Poniżej prezentujemy recenzje wybranych filmów nominowanych do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej pióra autorów i redaktorów „Kultury Liberalnej”.

Manchester_baner

baner_Moonlight

baner_Milczenie

baner_Jackie

baner_ToniErdmann

baner_Lalaland

baner_Sully

baner_Nowy poczatek

baner_ZwierzetaNocy

baner_Fuocoammare

baner_BoskaFlorence

...czy możemy zatrzymać Cię na chwilę? Skoro jesteś tu z nami, mamy do Ciebie ważną prośbę.

„Kultura Liberalna” jest tygodnikiem wydawanym społecznie, to znaczy istnieje dzięki wsparciu Darczyńców. W każdy wtorek publikujemy pełnowymiarowe wydanie magazynu, wydajemy książki, organizujemy wydarzenia publiczne.

Dajemy głos ludziom rozmaitych profesji i środowisk, którzy mają do powiedzenia coś ważnego i ciekawego - niezależnie od potrzeb reklamodawców i komercyjnych wymogów. Wierzymy w pluralistyczną demokrację i rozmawiamy także z tymi, z którymi się nie zgadzamy. Bez „KL” w naszym kraju byłoby smutniej!

Przed nami kolejne cele. Aby działać stabilnie i zachować pełną niezależność, musimy znacznie poszerzyć grono osób, które wspierają nas bezpośrednimi, comiesięcznymi wpłatami. Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą, abyś dołączył lub dołączyła do grona naszych comiesięcznych Darczyńców. Zajmie to tylko minutę!

SKOMENTUJ

Nr 424

(8/2017)
23 lutego 2017

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj