Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > GEBERT i JAGIELSKI:...

GEBERT i JAGIELSKI: Etiopia. Wojna o której zapomnieli niemal wszyscy i pokój, którego nikt się nie spodziewał

Jakub Bodziony rozmawia z Konstantym Gebertem i Wojciechem Jagielskim

Etiopia, Tigraj, Erytrea, Sudan - miejsca zapomniane przez Zachód, szczególnie po napaści Rosji na Ukrainę. Dlatego dziś omawiamy dla Was jeden z najważniejszych konfliktów współczesnej Afryki. Konstanty Gebert z Kultury Liberalnej i Wojciech Jagielski z Tygodnika Powszechnego, dwóch wybitnych dziennikarzy międzynarodowych, tłumaczy przyczyny, przebieg i niespodziewany pokój, który zakończył wojnę domową w Etiopii.

Dlaczego premier Abiy Ahmed, laureat pokojowej nagrody Nobla, zdecydował się na tak krwawy konflikt? Czy możliwe jest trwałe zakończenie wojny w tak podzielonym kraju, gdzie każda etniczna ma własne siły zbrojne i domaga się niezależności? Jak Europa odczuje brak stabilności w tej części Aryki? Na specjalny odcinek naszego programu zaprasza Jakub Bodziony.

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ

Nr 752

(23/2023)
6 czerwca 2023

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj