Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > [Bodziony w piątek]...

[Bodziony w piątek] Nadchodzi rosyjska ofensywa na Charków

Jakub Bodziony, Zbigniew Parafianowicz i Witold Jurasz

Obecna sytuacja na froncie w Ukrainie nie napawa optymizmem. Trwa charkowska ofensywa. Pojawia się pytanie, czy może ona doprowadzić do sytuacji, w której Rosja wygra te wojnę? I co by to oznaczało, gdyby przegrała ją Ukraina? Choć obecnie wygląda na to, że Ukraina przegrywa, to wciąż czeka na dostawy amerykańskiego uzbrojenia. Sytuacja Ukrainy nie jest więc przesądzona i nie wiadomo, czy Ukraina przegra. Jednocześnie toczy się dyskusja o tym, jak znaczące są rosyjskie wpływy w Polsce i jakie związki z Rosją i Białorusią mógł mieć dotychczas sędzia Tomasz Szmydt. W momencie, kiedy rząd tropi agentów, należy zapytać, jakie znacznie mogą mieć realnie w naszym kraju rosyjscy agenci. Na raport z wojny na ukrainie i specjalny wywiad zaprasza Jakub Bodziony.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 801

(20/2024)
19 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj