Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Pierwszy w Polsce...

Pierwszy w Polsce Reporter Slam

Redakcja Kultury Liberalnej

Już we wtorek 28 maja o godzinie 18 w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie możecie być świadkami pokazu kunsztu dziennikarstwa na scenie - luźno, dowcipnie, na żywo i w kolorze! Zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w Polsce Reporter Slam!

Już we wtorek 28 maja o godzinie 18.00 w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie możecie być świadkami pokazu kunsztu dziennikarstwa na scenie – luźno, dowcipnie, na żywo i w kolorze! Podczas tego wieczoru zaproszeni reporterzy odsłonią kulisy swojej pracy i przedstawią własną „historię stojącą za historią”.

Reporter Slam to wywodzący się z Niemiec rozrywkowy format sceniczny na pograniczu storytellingu, stand-upu, TED talku i klasycznych slamów, który na pierwszym planie stawia dziennikarzy oraz tajniki ich fachu.

Kamil Bałuk, Stasia Budzisz, Dionisios Sturis i Aleksandra Wojtaszek wezmą udział w tej gali dziennikarstwa na żywo i opowiedzą ciekawe, intrygujące, poruszające historie o powstawaniu swoich materiałów reporterskich. Wydarzenie poprowadzi Klaudiusz Kaufmann.

To prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników dobrego reportażu oraz przepis na doskonałą rozrywkę i wieczór pełen wrażeń.

Wydarzenie w języku polskim będzie otwarte dla publiczności oraz transmitowane na żywo na kanale YouTube Goethe-Institut Polska.

Wstęp wolny!

 

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 802

(21/2024)
27 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj