Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > Migranci na granicy...

Migranci na granicy polsko-białoruskiej. Co mówi o nich Tusk? [Kuisz kontra Terlikowski]

Jarosław Kuisz, Tomasz Terlikowski

Jednym z najważniejszych tematów ostatniej kampanii wyborczej byli migranci w Polsce oraz zabezpieczenia na granicy Białorusi, w tym mur. Jedną z przyczyn był incydent na granicy Polski z Białorusią, po którym zostali aresztowani żołnierze w sposób nieuprawniony strzelający z karabinów. Ponadto na granicy mają miejsce różnorakie prowokacje – zdarzają się ranni, a pod koniec maja polski żołnierz został śmiertelnie ugodzony nożem. Temat wschodniej granicy, działań straży granicznej i planów reżimu Łukaszenki nie cichnie.

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ

Nr 806

(25/2024)
21 czerwca 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj