Zostań Współwydawcą

Wiemy, że demokracja ma kłopoty. Ale czy wiemy, czym ona właściwie jest? Jan-Werner Müller proponuje nową definicję tego systemu politycznego, według której opiera się on na trzech filarach: wolności, równości i… niepewności. Müller jednak nie uspokaja, lecz bije na alarm. W XXI wieku musimy szybko uzdrowić krytyczną infrastrukturę demokracji


Mówi się o tym, że istnieją dwie Polski, które nigdy ze sobą nie rozmawiają. Trzymacie Państwo w ręku zapis bezprecedensowego starcia dwóch światopoglądów: katolicko-konserwatywnego i liberalno-zsekularyzowanego. Nie jest to jednak tylko zapis konfrontacji, ale także dialogu i szukania kompromisu. Aborcja, eutanazja, małżeństwa jednopłciowe, populizm, wojna, to tylko kilka tematów podjętych w tej książce.


Filozofowie od Spinozy do Bierdiajewa zadawali sobie odwieczne pytania o to, jak być szczęśliwym, jak być dobrym, jak być kochanym i jak żyć w zmiennym świecie, gdzie nieustannie ogarnia nas poczucie straty. John Gray przekonuje, że tego wszystkiego najlepiej nauczą nas koty – zwierzęta, które w największym stopniu zawładnęły naszą wyobraźnią.