Zostań Współwydawcą

Wesprzyj wydanie dowolną kwotą i znajdź się na liście Współwydawców na pierwszych stronach książki „Nowe lewiatany. Refleksje po liberalizmie”!

W „Nowych lewiatanach” John Gray, uznany przez dziennik The Times za jednego z najważniejszych żyjących myślicieli, z charakterystyczną dla siebie erudycją i ironią pozwala nam zrozumieć świat lat dwudziestych XXI wieku ze wszystkimi jego sprzecznościami, moralnymi okropnościami i rozczarowaniami.

Każda otrzymana darowizna pomaga nam kontynuować serię wydawniczą „Biblioteka Kultury Liberalnej”. Dlatego wszyscy zostaną umieszczeni na liście Współwydawców znajdującej się na pierwszych stronach książki „Nowe lewiatany. Refleksje po liberalizmie”.

Wesprzyj działalność wydawniczą Kultury Liberalnej darowizną min. 200 zł, aby otrzymać egzemplarz książki „Nowe lewiatany. Refleksje po liberalizmie” oraz imienny Certyfikat Współwydawcy.

 

Zostań Współwydawcą na Patronite lub przekaż darowiznę bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji Kultura Liberalna.

Darowizny można kierować na rachunek bankowy Fundacji Kultura Liberalna*,**,***

Numer konta: 95 1140 2017 0000 4602 1304 2819

Kod BIC (SWIFT): BREXPLPWMUL

IBAN: PL 95 1140 2017 0000 4602 1304 2819

Tytuł: Darowizna na działalność wydawniczą,[imię i nazwisko],[adres e-mail], Nowe lewiatany

Adresat:
Fundacja Kultura Liberalna
Chmielna 15/9, 00-021 Warszawa

 

Opis książki:

Od momentu opublikowania w 1651 roku swojej najgłośniejszej książki „Lewiatan”, Tomasz Hobbes nieustannie zmusza nas do przemyślenia społecznej natury człowieka i roli suwerennej władzy w państwie.

Brytyjski filozof John Gray w swojej najnowszej książce traktuje dzieło Hobbesa jako punkt wyjścia, aby przyjrzeć się najważniejszym założeniom liberalizmu. Bezlitośnie konfrontuje je z zachodnią rzeczywistością. Konsekwentnie odmawiając wiary w jakiekolwiek naiwnie rozumiane ideały, opisuje rozpad liberalnego porządku i przedstawia przyszłość nowych ośrodków władzy – współczesnych „lewiatanów”.

O autorze:

John Gray
filozof polityki, wykładowca m.in. Uniwersytetu Oksfordzkiego, emerytowany profesor myśli europejskiej w London School of Economics and Political Science. Autor kilkunastu książek. Po polsku w Bibliotece Kultury Liberalnej ukazały się książki „Siedem typów ateizmu” [2020] i „Kocia filozofia. Sens życia według kotów” [2022].

 

*Regulamin zbierania darowizn na działalność wydawniczą Fundacji Kultura Liberalna dostępny jest na stronie https://kulturaliberalna.pl/regulamin-zbierania-darowizn-na-dzialalnosc-wydawnicza-fundacji-kultura-liberalna/. Przekazując darowiznę Darczyńca oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego postanowienia.
**Uwaga! Darowizny przekazane na działalność wydawniczą Fundacji Kultura Liberalna nie mogą zostać odliczone od dochodu w zeznaniu rocznym.
***W przypadku darowizny bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji Kultura Liberalna warunkiem otrzymania Certyfikatu Współwydawcy, umieszczenia na liście Współwydawców oraz otrzymania bezpłatnego egzemplarza książki jest podanie w tytule darowizny, adresu e-mail oraz imienia i nazwiska oraz przekazanie darowizny do dnia 21.04.2023.