Z centrum widać najwięcej
  

PRZEKAŻ
1%
PODATKU
Przekaż 1% podatku na demokratyczne media.
Podaj w rozliczeniu numer
KRS Kultury Liberalnej:
0000 398 695
Przekaż 1% podatku na Kulturę Liberalną forward

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > KRASTEV: „W dyskursie...

KRASTEV: „W dyskursie postutopijnej, pokryzysowej lewicy zabrakło już miejsca na moralność”... Po konferencji „Solidarność i kryzys zaufania”

Gianni Vattimo: „Zagrożeniem dla ludzkości nie jest niedostatek jedności, ale jej nadmiar”.

Ivan Krastev: „W dyskursie postutopijnej, pokryzysowej lewicy zabrakło już miejsca na moralność”.

Scott Lash: „Centrum świata leży dziś w Szanghaju, a nie w Europie Środkowej”

John Gray: „Kiedy w latach 60. zaczynałem studia, wszyscy uważali, że sekularyzacja to trend nieodwracalny. Obecnie wiemy już, że »wszyscy« ponownie się pomylili. Religia jest wszechobecna i znów staje się elementem tożsamości”.

* * *

Więcej… już jutro!

W Szybkim Komentarzu relacja z konferencji „Solidarność i kryzys zaufania”, nad którą „Kultura Liberalna” objęła patronat medialny.

Na konferencję zorganizowaną 11 października przez Europejskie Centrum Solidarności i Katedrę Erazma z Rotterdamu zostali zaproszeni wybitni europejscy myśliciele społeczni i polityczni: Gianni Vattimo, Pierre Manent, Ivan Krastev, Scott Lash, Shlomo Avineri, Peter Sloterdijk, John Gray i Jadwiga Staniszkis.

W relacji omówione zostaną problemy podejmowane podczas wybranych wystąpień oraz kontrowersje i wątpliwości, jakie wzbudziły tezy autorów wśród publiczności oraz pozostałych panelistów. Ponadto w najbliższym czasie w dziale „Pytając” wywiad z wybitnym angielskim filozofem polityki, byłym profesorem m.in. Uniwersytetu w Oksfordzie i London School of Economics, Johnem Grayem.

Zapraszamy!

„Kultura Liberalna” nr 92 (42/2010) z 12 października 2010 r.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 92

(42/2010)
5 października 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj