Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > KUISZ: 100 x...

KUISZ: 100 x Kultura Liberalna!

Szanowni Państwo,

to już setny numer tygodnika „Kultura Liberalna”. Niewiarygodne stało się możliwe. Jak powiadają, nie można niczego zrobić bez „układów”, „kasy” czy czegoś tam jeszcze. Otóż można. Nasz tygodnik powstał całkowicie niezależnie od jakichkolwiek mediów i wpływów świata wielkiej finansjery.

Wszystkie sukcesy i porażki idą prosto na nasze własne (honorowe) konto. Naukowcy, artyści, dziennikarze, studenci zbierają się od wielu tygodni, by złożyć kolejny numer pisma „pro publico bono” i dla własnej przyjemności. Po stu numerach jedno jest oczywiste… To dopiero początek. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za wspieranie nas!

Z naszej strony – postaramy się pracować coraz lepiej. Z okazji setnego numeru proponujemy śmiały logotyp naszego tygodnika. Dalsze zmiany są tylko kwestią czasu.

Od ponad roku realizujemy program promowania kultury liberalnej. Zwracamy uwagę na nieekonomiczne strony liberalizmu. Rozmawiamy o liberalizmie dojrzałym. Nie zapominamy o poczuciu humoru. Pomalutku i przekornie budujemy przestrzeń dialogu, o jakim zapewne marzył nie tylko John Rawls, ale i wielu działaczy pierwszej „Solidarności”. Bo… Dlaczego nie miałby rozwijać się roztropny liberalizm nad Wisłą, skoro sam tutaj wyrósł?

Mógłby i może. Oczywiście, na przekór.

Jarosław Kuisz

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 100

(50/2010)
7 grudnia 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj