0000398695
close
W walce o demokrację nie robimy sobie przerw! Przekaż 1,5% na Fundację Kultura Liberalna WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

W walce o demokrację

nie robimy sobie przerw!

Przekaż 1,5% na Fundację
Kultura Liberalna

Przekaż 1,5%
na Fundację Kultura Liberalna
forward
close

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > KUISZ: Trzy kolory......

KUISZ: Trzy kolory... [KULTURA LIBERALNA/INSTYTUT OBYWATELSKI]

Szanowni Państwo, na portalu Instytutu Obywatelskiego ukazał się tekst Jarosława Kuisza pt. „Trzy kolory, czyli subiektywnie o polskiej nauce AD 2010” [link]. Zachęcamy do lektury!

Redakcja

Jarosław Kuisz

Trzy kolory, czyli subiektywnie o polskiej nauce AD 2010

Jeśli na początku tego mroźnego grudnia, mielibyśmy się subiektywnie zastanowić nad ostatnim rokiem w szkolnictwie wyższym, to w zasadzie (niedoskonały) obraz możemy odmalować za pomocą dwóch kolorów.

1. Biały, czyli Narodowy Program Rozwoju Humanistyki przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Po latach koncentrowania się na naukach przyrodniczych przypomniano sobie o tych, którzy nie zawsze mogli się pochwalić tym, że rezultaty ich pracy bezpośrednio przyczyniają się do postępu technicznego europejskiej ojczyzny. Od dłuższego czasu fundusze Unii Europejskiej śmiałym gestem kierowane są przede wszystkim na stymulowanie rozwoju nauk ścisłych i technicznych.

Aż tu nagle… Jakby sobie przypomniano o słowach Odo Marquarda, że „im bardziej modernizuje się nowoczesny świat, tym bardziej nieodzowne stają nauki humanistyczne” i w drodze konkursów w roku 2011 na program zostanie przeznaczone 70 mln zł. Sprawa jest zatem poważna…

[czytaj dalej]

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 102

(52/2010)
21 grudnia 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj