Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > „Maggie Cassidy” Kerouaca....

„Maggie Cassidy” Kerouaca. Książkę oddam w dobre ręce... [ZABAWA!]

Szanowni Czytelnicy,

dziś w naszej cotygodniowej zabawie w dobre ręce oddamy książkę Jacka Kerouaca „Maggie Cassidy” w tłumaczeniu Macieja Świerkockiego. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. (sierpień 2012).

Kerouaca – amerykańskiego prozaika i poety, kronikarza i proroka beat generation – nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość jest doskonale znana. Stała się ona obok dzieł Burroughsa i Ginsberga najważniejszym głosem nieufnej wobec autorytetów młodzieży amerykańskiej, buntem przeciwko „epoce gospodyń domowych”, jak złośliwie nazwano w Stanach Zjednoczonych lata 50. „Maggie Cassidy” w Polsce ukazuje się po raz pierwszy. Pisarz opowiada w niej o małomiasteczkowej codzienności i latach dzieciństwa, przywołuje wspomnienie szkolnych perypetii, kreśli obraz amerykańskiej prowincji, która już dawno odeszła w przeszłość.

A zadanie w dzisiejszej zabawie wiąże się z inną, chyba najsłynniejszą książką Kerouaca – legendarnym manifestem bitników „W drodze”. Czy jest w polskim piśmiennictwie jakiś odpowiednik tej powieści? Książka, w której bohater lub bohaterowie buntowaliby się przeciw zastanej rzeczywistości, zrywali obyczajowe więzy, dokonywali mentalnej rewolucji? Książka-ikona, książka-symbol na miarę doświadczeń tej części Europy.

Propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem prosimy nadsyłać dziś (2 września 2012 r.) do godziny 24.00 na adres: [email protected].

Książkę Kerouaca otrzyma autor najbardziej przekonującego i jednocześnie  zwięzłego uzasadnienia. Wyniki ogłosimy jutro około południa. Ze zwycięzcą skontaktujemy się mailowo.

Życzymy dobrej zabawy!

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(35/2012)
28 sierpnia 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj