0000398695
PRZEKAŻ
1%
PODATKU
Przekaż 1% podatku na demokratyczne media.
Podaj w rozliczeniu numer
KRS Kultury Liberalnej:
0000 398 695
Przekaż 1% podatku na Kulturę Liberalną
Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > „Maggie Cassidy” Kerouaca....

„Maggie Cassidy” Kerouaca. Książkę oddam w dobre ręce... [ZABAWA!]

Szanowni Czytelnicy,

dziś w naszej cotygodniowej zabawie w dobre ręce oddamy książkę Jacka Kerouaca „Maggie Cassidy” w tłumaczeniu Macieja Świerkockiego. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. (sierpień 2012).

Kerouaca – amerykańskiego prozaika i poety, kronikarza i proroka beat generation – nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość jest doskonale znana. Stała się ona obok dzieł Burroughsa i Ginsberga najważniejszym głosem nieufnej wobec autorytetów młodzieży amerykańskiej, buntem przeciwko „epoce gospodyń domowych”, jak złośliwie nazwano w Stanach Zjednoczonych lata 50. „Maggie Cassidy” w Polsce ukazuje się po raz pierwszy. Pisarz opowiada w niej o małomiasteczkowej codzienności i latach dzieciństwa, przywołuje wspomnienie szkolnych perypetii, kreśli obraz amerykańskiej prowincji, która już dawno odeszła w przeszłość.

A zadanie w dzisiejszej zabawie wiąże się z inną, chyba najsłynniejszą książką Kerouaca – legendarnym manifestem bitników „W drodze”. Czy jest w polskim piśmiennictwie jakiś odpowiednik tej powieści? Książka, w której bohater lub bohaterowie buntowaliby się przeciw zastanej rzeczywistości, zrywali obyczajowe więzy, dokonywali mentalnej rewolucji? Książka-ikona, książka-symbol na miarę doświadczeń tej części Europy.

Propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem prosimy nadsyłać dziś (2 września 2012 r.) do godziny 24.00 na adres: [email protected].

Książkę Kerouaca otrzyma autor najbardziej przekonującego i jednocześnie  zwięzłego uzasadnienia. Wyniki ogłosimy jutro około południa. Ze zwycięzcą skontaktujemy się mailowo.

Życzymy dobrej zabawy!

Redakcja

...czy możemy prosić Cię o chwilę uwagi? Rzetelne dziennikarstwo wykonywane z pasją potrzebuje dziś wsparcia.

Dzięki pomocy Darczyńców możemy:

  • pracować nad tygodnikiem i codziennymi komentarzami, nie rezygnując z ich jakości,
  • wypełniać misję naszej Fundacji i wprowadzać do debaty publicznej nowe sposoby rozumienia świata,
  • planować naszą pracę w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy.

Dlatego prosimy Cię serdecznie:

SKOMENTUJ
(35/2012)
28 sierpnia 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj