0000398695
PRZEKAŻ
1%
PODATKU
Przekaż 1% podatku na demokratyczne media.
Podaj w rozliczeniu numer
KRS Kultury Liberalnej:
0000 398 695
Przekaż 1% podatku na Kulturę Liberalną
Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > "Pamiętnik" Janusza Korczaka....

"Pamiętnik" Janusza Korczaka. Książkę oddam w dobre ręce... [ZABAWA!]

Szanowni Czytelnicy,

dziś do oddania mamy „Pamiętnik i inne pisma z getta” Janusza Korczaka, książkę która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. (sierpień 2012). To szczególna lektura. „Pamiętnik” przedstawia nie tylko bieżące wydarzenia z życia Domu Sierot i warszawskiego getta. Korczak dokonuje w nim także przeglądu swojego życia, wraca do czasów dzieciństwa i młodości. Książka zawiera również rozmyślania pesachowe, wspomnienia, przypowieści, teksty do gazetki Domu Sierot, zapiski o Głównym Domu Schronienia, sprawozdania wychowawcze i gospodarcze, listy do Adama Czerniakowa, przyjaciół, księdza, do piekarzowej.

„Pamiętnik”, prowadzony od 1939 roku, dokumentuje najbardziej dramatyczne chwile z życia Starego Doktora. Korczak zostanie jednak zapamiętany nie tylko dzięki swej postawie w czasie wojny, ale przede wszystkim jako wybitny lekarz, pedagog oraz autor książek dla dzieci. Nasza zabawa nawiązuje właśnie do tego ostatniego rodzaju twórczości Korczaka. Wszyscy pamiętamy Króla Maciusia Pierwszego z książki o tym samym tytule. Nie jest to jednak jedyny bohater, która podniecał naszą dziecięcą wyobraźnię. Jeśli mieliby Państwo układać swój własny ranking postaci dziecięcej literatury, która z nich znalazłaby się na pierwszym miejscu? Innymi słowy, która według Państwa wzbudza największą sympatię lub po prostu – z którą z nich Państwo się utożsamiacie?

Tym razem osobę, do której trafi książka wyjątkowo wybierzemy w losowaniu. Propozycje wraz z krótkimi uzasadnieniami (być może, z którąś z postaci wiążę Państwa jakaś anegdota?) prosimy wysyłać dziś, 9 września 2012 r. do godz. 24.00 na adres: [email protected]. Wyniki losowania, a także wszystkie odpowiedzi opublikujemy jutro, 10 września 2012 r. na stronach „Kultury Liberalnej” w rubryce „Krótko mówiąc”. Jutro poznamy też zwycięzcę naszego małego rankingu.

Zapraszamy do zabawy!

Redakcja

...czy możemy prosić Cię o chwilę uwagi? Rzetelne dziennikarstwo wykonywane z pasją potrzebuje dziś wsparcia.

Dzięki pomocy Darczyńców możemy:

  • pracować nad tygodnikiem i codziennymi komentarzami, nie rezygnując z ich jakości,
  • wypełniać misję naszej Fundacji i wprowadzać do debaty publicznej nowe sposoby rozumienia świata,
  • planować naszą pracę w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy.

Dlatego prosimy Cię serdecznie:

SKOMENTUJ
(36/2012)
4 września 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj