Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > "Pamiętnik" Janusza Korczaka....

"Pamiętnik" Janusza Korczaka. Książkę oddam w dobre ręce... [ZABAWA!]

Szanowni Czytelnicy,

dziś do oddania mamy „Pamiętnik i inne pisma z getta” Janusza Korczaka, książkę która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. (sierpień 2012). To szczególna lektura. „Pamiętnik” przedstawia nie tylko bieżące wydarzenia z życia Domu Sierot i warszawskiego getta. Korczak dokonuje w nim także przeglądu swojego życia, wraca do czasów dzieciństwa i młodości. Książka zawiera również rozmyślania pesachowe, wspomnienia, przypowieści, teksty do gazetki Domu Sierot, zapiski o Głównym Domu Schronienia, sprawozdania wychowawcze i gospodarcze, listy do Adama Czerniakowa, przyjaciół, księdza, do piekarzowej.

„Pamiętnik”, prowadzony od 1939 roku, dokumentuje najbardziej dramatyczne chwile z życia Starego Doktora. Korczak zostanie jednak zapamiętany nie tylko dzięki swej postawie w czasie wojny, ale przede wszystkim jako wybitny lekarz, pedagog oraz autor książek dla dzieci. Nasza zabawa nawiązuje właśnie do tego ostatniego rodzaju twórczości Korczaka. Wszyscy pamiętamy Króla Maciusia Pierwszego z książki o tym samym tytule. Nie jest to jednak jedyny bohater, która podniecał naszą dziecięcą wyobraźnię. Jeśli mieliby Państwo układać swój własny ranking postaci dziecięcej literatury, która z nich znalazłaby się na pierwszym miejscu? Innymi słowy, która według Państwa wzbudza największą sympatię lub po prostu – z którą z nich Państwo się utożsamiacie?

Tym razem osobę, do której trafi książka wyjątkowo wybierzemy w losowaniu. Propozycje wraz z krótkimi uzasadnieniami (być może, z którąś z postaci wiążę Państwa jakaś anegdota?) prosimy wysyłać dziś, 9 września 2012 r. do godz. 24.00 na adres: [email protected]. Wyniki losowania, a także wszystkie odpowiedzi opublikujemy jutro, 10 września 2012 r. na stronach „Kultury Liberalnej” w rubryce „Krótko mówiąc”. Jutro poznamy też zwycięzcę naszego małego rankingu.

Zapraszamy do zabawy!

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(36/2012)
4 września 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj