Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > And the White...

And the White House goes to...? czyli WYBORY PREZYDENCKIE w USA z Kulturą Liberalną!

Szanowni Państwo,

już wkrótce, 6 listopada, Amerykanie pójdą do urn wyborczych.

Sprawa nie jest tak prosta jak w Polsce, bo swoje głosy oddawać  będą nie na prezydenta, ale na stanowych elektorów, którzy następnie wskażą wybranego przez siebie kandydata. Nie jest tajemnicą, które stany są bardziej republikańskie, a w których większym poparciem „od zawsze” cieszą się Demokraci, zawczasu możemy zatem oszacować, kto – Romney czy Obama – ma większe szanse na wygraną. Mimo to emocje będą towarzyszyć rywalizacji do końca, a ostatecznego wyniku z niepokojem oczekiwać będzie nie tylko Ameryka.

Jak dotychczas przebiegała kampania wyborcza, a jakie tematy, deklaracje i obietnice okażą się najważniejsze na jej finiszu? Który z kandydatów będzie lepszym wyborem i dla kogo? Czego po demokratach i republikanach może spodziewać się Europa? Na te i inne pytania odpowiadają nasi publicyści – poniżej przedstawiamy wybór ich tekstów na temat wyborów w USA opublikowanych od początku tego roku. Kolejne artykuły w każdy piątek w rubryce „Felieton bez -ąc”!

Zapraszamy do lektury!

Redakcja


Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(38/2012)
18 września 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE



WAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj