Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > Gianrico Carlofiglio „Ulotna...

Gianrico Carlofiglio „Ulotna doskonałość”. Książkę oddam w dobre ręce... [ZABAWA]

Szanowni Czytelnicy,

tym razem mamy do oddania… kryminał! Doskonałą i świetnie sprzedającą się we Włoszech powieść Gianrico Carlofiglio pt. „Ulotna doskonałość”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. (wrzesień 2012). Jej bohaterem jest mecenas Guido Guerrieri, samotnik, intelektualista i erudyta, który otrzymuje kolejną delikatną sprawę do rozwiązania. Musi rozwiązać zagadkę zaginięcia córki zamożnych państwa Ferraro. Proza Carlofiglio to nie tylko świetnie skrojony kryminał. Znajdziemy w niej również nienachalną erudycję, ironię, melancholię i cierpki humor.

Tym ostatnim trzeba się wykazać, żeby otrzymać książkę. Dziś znów wracamy do krótkich rymowanych form z dużą dawką pure nonsensu i czarnego humoru. Jednym słowem, czekamy na wasze limeryki! A że zabawa dotyczy kryminału, prosimy o przysyłanie limeryków kryminalnych, gdzie trup ściele się gęsto, a śmierć czyha na naszych lirycznych bohaterów w najdziwniejszych miejscach.  Forma pozostaje klasyczna, czyli rym AABBA. Dla zachęty przypominamy dwa „sądowe” limeryki Janusza Minkiewicza, wygrzebane z przedwojennych „Szpilek”:

Pewien polityk z Bukaresztu
Dostał się kiedyś do aresztu.
Gdy raz się pytał władz: „Quo usque?!”
Został ukłuty w mózg przez pluskwę…
Wykrzyknął błędny: – Skąd ta wesz tu?

Zbrodniarz złapany w mieście Kutno,
Poczuł, że łeb mu wkrótce utną.
Stawiał drań opór,
Rozkwasił go topór…
Brr… Teraz wam przykro. I smutno.

Utwory prosimy przesyłać do jutra (24 września) do godziny 12.00 (ukłon w stronę tych, którzy najlepsze pomysły miewają przy porannej kawie) na adres: [email protected] Tego samego dnia na stronie „Kultury Liberalnej” w rubryce „Krótko mówiąc” ogłosimy wyniki zabawy. Książka trafi do autora lub autorki najlepiej zrymowanego (liczą się rytm i oryginalne rymy) oraz najbardziej pomysłowego pod względem treści limeryku. Ze zwycięzcą skontaktujemy się mailowo, książkę wyślemy pocztą.

Życzymy miłej zabawy!

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(38/2012)
18 września 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj