Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > Richard Sennett „Szacunek...

Richard Sennett „Szacunek w świecie nierówności”. Książkę oddam w dobre ręce… [ZABAWA]

Szanowni Czytelnicy,

tym razem mamy do oddania… najnowszą książkę Richarda Sennetta! Znakomity socjolog w dziele pt. „Szacunek w świecie nierówności” zajmuje się kwestią respektu dla obywateli oraz pomiędzy obywatelami. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza (prestiżowa seria „Spectrum”).

Wzajemny szacunek to w Polsce kwestia paląca. W końcu nie zawsze zdarza się, że z ust obcej osoby usłyszymy: „dzień dobry”, „cześć”, „proszę” czy „dziękuję”. Soczyste wulgaryzmy natomiast są pod ręką. Ten potężny arsenał wydaje się zawsze gotowy do użycia, jednak bez finezji i wyrafinowania.

Który z wybitnych pisarzy najlepiej posługiwał się środkiem artystycznym zwanym wulgaryzmem? Prosimy o uzasadnienie, które będzie uwzględniać najtrafniejsze cytaty.

Odpowiedzi prosimy przesyłać do jutra (24 września) do godziny 12.00 (ukłon w stronę tych, którzy najlepsze pomysły miewają przy porannej kawie) na adres: [email protected]. Tego samego dnia na stronie „Kultury Liberalnej” w rubryce „Krótko mówiąc” ogłosimy wyniki zabawy. Książka trafi do autorki lub autora najlepiej uzasadnionej odpowiedzi. Ze zwycięzcą skontaktujemy się mailowo, książkę wyślemy pocztą.

Życzymy miłej zabawy!

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(39/2012)
25 września 2012

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj