Wesprzyj Kulturę Liberalną
Kultura Liberalna istnieje dzięki osobom takim jak Ty. Wesprzyj Kulturę Liberalną
Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > [DEBATA] Rilke przeczytany...

[DEBATA] Rilke przeczytany od nowa [wtorek, 5 listopada]

„Kultura Liberalna” i Wydawnictwo Sic! zapraszają na spotkanie

RILKE PRZECZYTANY OD NOWA
Wielcy pisarze w nowych przekładach

RILKEW jaki sposób poezja Rilkego jest obecna we współczesnej literaturze? Przed jakimi dylematami stoją tłumacze jego twórczości? Jak życiorys poety wpłynął na jego artystyczne i pisarskie wybory? I co sam Rilke ma nam do powiedzenia o pisaniu? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania w „Kulturze Liberalnej”, poświęconego nowym przekładom utworów Reinera Marii Rilkego. Punktem wyjścia do dyskusji będą teksty Rilkego, które ukazały się w Wydawnictwie Sic! w prestiżowej serii „Wielcy pisarze w nowych przekładach”: „Druga strona natury. Eseje, listy i pisma o sztuce” oraz „Dziennik schmargendorfski”.

W spotkaniu udział wezmą: Tomasz Ososiński, germanista i filolog klasyczny, tłumacz obydwu tomów, Adam Pomorski, tłumacz, krytyk literacki, prezes Polskiego PEN Clubu oraz Tomasz Różycki, poeta i eseista.

Całość poprowadzi  Piotr Kieżun z redakcji „Kultury Liberalnej”.

5 listopada (wtorek), godz. 18.00
Poddasze Kultury, ul. Chmielna 15 lok. 9
(wejście od ulicy Chmielnej)

WSTĘP WOLNY

...czy możemy zatrzymać Cię na chwilę? Skoro jesteś tu z nami, mamy do Ciebie ważną prośbę.

„Kultura Liberalna” jest tygodnikiem wydawanym społecznie, to znaczy istnieje dzięki wsparciu Darczyńców. W każdy wtorek publikujemy pełnowymiarowe wydanie magazynu, wydajemy książki, organizujemy wydarzenia publiczne.

Dajemy głos ludziom rozmaitych profesji i środowisk, którzy mają do powiedzenia coś ważnego i ciekawego - niezależnie od potrzeb reklamodawców i komercyjnych wymogów. Wierzymy w pluralistyczną demokrację i rozmawiamy także z tymi, z którymi się nie zgadzamy. Bez „KL” w naszym kraju byłoby smutniej!

Przed nami kolejne cele. Aby działać stabilnie i zachować pełną niezależność, musimy znacznie poszerzyć grono osób, które wspierają nas bezpośrednimi, comiesięcznymi wpłatami. Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą, abyś dołączył lub dołączyła do grona naszych comiesięcznych Darczyńców. Zajmie to tylko minutę!

SKOMENTUJ
(45/2013)
29 października 2013

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj