Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > Recenzja książki "Duchy...

Recenzja książki "Duchy Europy" autorstwa Kacpra Szuleckiego w grudniowym numerze dumiesięcznika "LISTY"

Szanowni Państwo,

w grudniowym numerze czeskiego dwumiesięcznika „Listy” ukazał się tekst członka redakcji „Kultury Liberalnej” Kacpra Szuleckiego „Hledání Evropy Ducha”. Jest to tłumaczenie rozszerzonej wersji recenzji książki Alexandry Leignel-Lavastine „Duchy Europy”, opublikowanej w sierpniowym numerze 239 naszego tygodnika (w dziale Czytając).

„Listy” – dwumiesięcznik kultury i dialogu – są czeskim pismem  o kilkudziesięcioletniej tradycji. Zostały założone na fali emigracji po stłamszeniu „Praskiej Wiosny” w 1971 roku w Rzymie przez Jiřego Pelikana. Razem z wydawanym w Paryżu pismem „Svědectví” tworzyły polityczno-kulturalny punkt odniesienia dla czechosłowackiej emigracji, porównywalny z polskimi odpowiednikami: londyńskim „Aneksem” i paryską „Kulturą”. Po 1989 roku redakcja przeniosła się do Czech. Obecnie siedzibą pisma jest Ołomuniec.

Czytelników-bohemistów serdecznie zapraszamy do czytania!

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(51/2013)
17 grudnia 2013

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj