0000 398 695
close
Ratuj społeczeństwo obywatelskie! Przekaż 1% na Kulturę Liberalną
close
Z centrum widać najwięcej
  

PRZEKAŻ
1%
PODATKU
close

Ratuj społeczeństwo obywatelskie!

Przekaż 1% na Kulturę Liberalną

Przekaż 1% na Kulturę Liberalną forward
close

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > Książka pod red....

Książka pod red. Łukasza Bertrama - "Obieg NOW-ej"

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, iż nakładem wydawnictwa IPN ukazała się książka „Obieg NOW-ej”, opracowana przez członka redakcji Kultury Liberalnej Łukasza Bertrama.

Jest to pierwsza całościowa opowieść o Niezależnej Oficynie Wydawniczej, skonstruowana jako montaż przeplatających się relacji wspomnieniowych, materiałów Służby Bezpieczeństwa, korespondencji i dokumentów życia społecznego. Obejmuje nie tylko najbardziej znany, „pionierski” dla drugiego obiegu okres między powstaniem KOR a Sierpniem ’80, lecz także różne oblicza lat 80. – od konspiry stanu wojennego przez podziemny rynek wydawniczy pod koniec dekady po dylematy transformacji ustrojowej. O historii NOW-ej mówią jej założyciele, koordynatorzy, drukarze, kolporterzy, a także wydawani przez nią twórcy. To opowieść o idei sprzeciwu wobec opresyjnego systemu, o budowie etosowych relacji społecznych, a także o mnogości działań, dzięki którym przedsięwzięcie to było możliwe.

Zapraszamy do lektury !

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(52/2013)
24 grudnia 2013

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:


TEMATY TYGODNIA

drukuj