Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Przemoc wobec kobiet...

Przemoc wobec kobiet - debata z cyklu „Odcienie kobiecej polityki”

Redakcja „Kultury Liberalnej”

„Kultura Liberalna” oraz Fundacja im. Róży Luksemburg zapraszają na debatę:

„PRZEMOC WOBEC KOBIET,

CZYLI JAK DALEKO SIĘGA PAŃSTWO LIBERALNE”

z cyklu: „Odcienie kobiecej polityki”

Trudno sobie wyobrazić poważniejszy temat, niż przemoc domowa, bicie i gwałt w małżeństwie. Statystyki krajów zachodnich – w tym Polski – są zupełnie alarmujące. Dlaczego nie potrafimy poradzić sobie z tym problemem? Z jakich powodów z takimi oporami spotkała się „Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”? I jak daleko sięga państwo liberalne – jak wiele mu wolno w walce z tą formą przemocy? O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas spotkania, „Przemoc wobec kobiet, czyli jak daleko sięga państwo liberalne”.

Do dyskusji zaprosiliśmy Joannę Piotrowską z Fundacji Feminoteka, socjolożkę Marię Rogaczewską oraz Grzegorza Wronę – prawnika, konsultanta w Specjalistycznej Poradni rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy, związanego z inicjatywą „Głosy przeciw przemocy”.

Spotkanie rozpocznie organizowany przez „Kulturę Liberalną” wspólnie z Fundacją im. Róży Luksemburg cykl „Odcienie kobiecej polityki”, podsumowujący 25 lat obecności kobiet w polityce i sztuce po 1989 roku.

Debatę poprowadzi Anna Mazgal, stała współpracowniczka „Kultury Liberalnej”.

Kiedy? 26 czerwca (czwartek), godz. 19.

Gdzie? W redakcji Kultury Liberalnej – Poddasze Kultury ul. Chmielna 15/9
Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

ODCIENIEkobiecejPOLITYKI mały

 

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 284

(25/2014)
24 czerwca 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj