Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > Jak Rosja wpływa...

Jak Rosja wpływa na polską politykę [Kuisz kontra Terlikowski]

Jarosław Kuisz, Tomasz Terlikowski

Sędzia Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś, a premier Słowacji Robert Fico został postrzelony. Jak wyglądają rosyjskie wpływy w Polsce i Europie? Odpowiadają Tomasz Terlikowski i Jarosław Kuisz. Wczoraj po południu doszło do ataku na premiera Ficę. Postrzelenie miało miejsce po posiedzeniu słowackiego rządu. Postrzał nie okazał się śmiertelny, a ranny przywódca przebywa w szpitalu. Niedługo po zamachu na życie polityka w mediach pojawiły się informacje na temat powiązań organizacji paramilitarnej, z którą miał być związany sprawca zamachu, z Rosją. Podobne tło ma sprawa ucieczki sędziego Szmydta na Białoruś, o której poinformowała rosyjska agencja TASS, która wydała oświadczenie, że polski sędzia poprosił o „azyl polityczny” na Białorusi. Czy w związku z ostatnimi wydarzeniami działania powinna na nowo rozpocząć stworzona przez PiS komisja do spraw wpływów rosyjskich?

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 801

(20/2024)
17 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj