Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Tendencje integracyjne i...

Tendencje integracyjne i dezintegracyjne w UE w kontekście wojny w Ukrainie

Warsaw European Forum to cykl debat o miejscu Polski w Europie. Do rozmowy o kształcie integracji europejskiej zapraszamy publicystów i naukowców z najlepszych międzynarodowych ośrodków i zachęcamy publiczność do aktywnego udziału w otwartej dyskusji. Wspólnie chcemy lepiej zrozumieć europejską rzeczywistość i kształtować dobrą przyszłość dla następnych pokoleń.

Panel „Tendencje integracyjne i dezintegracyjne w UE w kontekście wojny w Ukrainie” to piąta z dyskusji organizowanych w ramach tegorocznej edycji Warsaw European Forum.

Wideo mogą Państwo obejrzeć z ukraińskimi napisami

Відео доступне з українськими субтитрами

W debacie udział wzięli:

  • Eugeniusz Smolar, Senior Fellow w Centrum Stosunków Międzynarodowych, były dyrektor sekcji polskiej BBC World Service.
  • Robert Cooper, Member Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych.
  • Mark Leonard, Współzałożyciel i Dyrektor Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych.
  • Sylvie Kauffmann, Dyrektorka redakcji Le Monde, obecnie na roku akademickim w Akademii Roberta Boscha w Berlinie.
  • Petro Burkovskyi, Dyrektor Wykonawczy, Fundacja Inicjatyw Demokratycznych Ilko Kucheriv.

Moderatorką dyskusji była Karolina Wigura z Kultura Liberalnej i Robert Bosch Academy w Berlinie

Wydarzenie organizowane jest przez Kulturę Liberalną przy wsparciu Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius i Stiftelsen Fritt Ord.

Rozpoczęliśmy tę serię w marcu 2022 r., skupiając się na różnych kwestiach związanych z wojną w Ukrainie i wierząc, że w czasach, gdy jesteśmy zdominowani przez nowości, musimy myśleć kategoriami co najmniej średnioterminowymi, a jeśli to możliwe – długoterminowymi.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(29/2022)
13 lipca 2022

KOMENTARZE