Poddasze Kultury

Sercem „Kultury Liberalnej” jest „Poddasze Kultury”, siedziba w samym centrum miasta przy ulicy Chmielnej 15. To blisko 70-metrowy, odremontowany przez nas strych w jednej z warszawskich kamienic, do którego dobiega codzienny gwar miasta.

Od kwietnia 2013 r. to właśnie z „Poddasza” koordynujemy prace nad kolejnymi numerami pisma i to tu współpracownicy „Kultury” spotykają się na cotygodniowych kolegiach redakcyjnych. Wcześniej takie spotkania odbywały się w zaprzyjaźnionych instytucjach – Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Żydowskim Instytucie Historycznym.

„Poddasze” nie jest miejscem zamkniętym, dostępnym wyłącznie dla współpracowników „Kultury”. Co roku organizujemy tutaj kilkadziesiąt otwartych spotkań – seminariów (takich jak „Lewica i kryzys kapitalizmu”, „#YOLO. Przegrana przyszłość polskiej wolności?”), debat literackich (m.in. serie „Spory o polskie autorytety”, „Piątek: Literatura” czy „Przeczytane od nowa. Wielcy pisarze w nowych przekładach”) czy związanych z działalnością naszego Obserwatorium Debaty Publicznej. Użyczaliśmy również nasz lokal innymi instytucjom, m.in. Fundacji Panoptykon oraz kwartalnikowi Cwiszn.

 

KL debata Krasowski _akowski Maciej Spycha__001

IMG_7935

11

IMG_1737