Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Agata Bielik-Robson i...

Agata Bielik-Robson i Tadeusz Bartoś na seminarium o Krzysztofie Michalskim

Redakcja "Kultury Liberalnej"

15 października o godz. 18 na Poddaszu Kultury, ul. Chmielna 15/9 w Warszawie . Zapraszamy!

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone twórczości prof. Krzysztofa Michalskiego.

15 października (środa) o godz. 18 na Poddaszu Kultury (ul. Chmielna 15/9) razem z zaproszonymi gośćmi – prof. Agatą Bielik-Robson oraz prof. Tadeuszem Bartosiem – będziemy rozmawiać o książce Profesora p.t. „Płomień wieczności. Eseje o myślach Fryderyka Nietzschego”. Rozmowę poprowadzą dr Jan Tokarski i Michał Jędrzejek („Kultura Liberalna”). Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny!

Zachęcamy do przeczytania całej książki, ale chcielibyśmy również zaproponować „Wstęp” oraz esej „Wieczna miłość” do szczególnie uważnej lektury (s. 7-14, s. 183-216). Osoby zainteresowane otrzymaniem tekstu w wersji elektronicznej prosimy o kontakt: [email protected]

Zachęcamy do wzięcia udziału nie tylko uczestników dwóch poprzednich spotkaniach, ale wszystkie zainteresowane tematem osoby. Celem seminarium jest postawienie pytania o znaczenie i aktualność dzieła Krzysztofa Michalskiego oraz o wpływ jaki Profesor miał na młode pokolenie polskich intelektualistów, z których wielu było gośćmi Instytutu Nauk o Człowieku we Wiedniu, szkoły w Cortonie czy po prostu było czytelnikami jego książek. Wielką zaletą naszych spotkań jest możliwość rozmowy z wybitnymi gośćmi w kameralnej atmosferze „Poddasza”.

Informacje o kolejnych spotkaniach pojawią się niedługo na stronie internetowej oraz na profilu „Kultury Liberalnej” na Facebooku.

 

Seminarium KM

 

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 300

(41/2014)
14 października 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj