close
 
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Bez kategorii > Arabowie. Literatura, historia,...

Arabowie. Literatura, historia, polityka

Redaktorzy i współpracownicy „Kultury Liberalnej”

Dziś przymiotnik „arabski” kojarzy się w Polsce głównie z wojną (w Syrii), konfliktem (izraelsko-palestyńskim), terroryzmem (Państwa Islamskiego), petrodolarami lub co najwyżej z egzotyką wziętą prosto z folderów turystycznych. Jednak ten stereotypowy obraz w najmniejszym stopniu nie oddaje bogactwa i różnorodności świata arabskiego, który ma swoich wybitnych pisarzy, intelektualistów, całkiem normalną popkulturę i nie sprowadza się tylko do religijnego radykalizmu.

Poniżej przedstawiamy wybór tekstów autorstwa redaktorów i współpracowników „Kultury Liberalnej”, w których starają się przedstawić różne oblicza arabskiej kultury i arabskiego społeczeństwa. Są tu artykuły analizujące twórczość arabskich pisarzy, kwestie głównej religii świata arabskiego, czyli islamu, współczesną politykę, czy stosunek Europejczyków do ich sąsiadów z południa. Zapraszamy do lektury.

Gole

Churi

Jalo

Jelloun

Rozmowy o islamie

khadra

Djebar

Smolenski

Kair

Filiu

Yazbek

Pichon

Osmanowie

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(12/2017)
23 marca 2017

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj