close
 
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > KAROLINA WIGURA I...

KAROLINA WIGURA I TOMASZ TERLIKOWSKI: Polka ateistka kontra Polak katolik - spotkanie autorskie

Z Karoliną Wigurą i Tomaszem Terlikowskim rozmawia ks. Andrzej Kobyliński

Czy Polka ateistka i Polak katolik zmieszczą się w jednej Polsce? Religia, populizm, wojna, aborcja, eutanazja, małżeństwa jednopłciowe - to trudne tematy, na które musimy nauczyć się rozmawiać z szacunkiem, pomimo dzielących nas różnic. Jak to zrobić? Pokazują Karolina Wigura i Tomasz Terlikowski.

Otrzymują Państwo zapis bezprecedensowego starcia dwóch światopoglądów: konserwatywno-katolickiego i liberalno-zsekularyzowanego. Nie jest to jednak tylko zapis konfrontacji, lecz także dialogu i szukania kompromisu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania spotkania autorskiego dotyczącego książki „Polka ateistka kontra Polak katolik” zorganizowanego w ramach cyklu Czytelnia POLIN. Z Karoliną Wigurą i Tomaszem Terlikowskim rozmawia ks. Andrzej Kobyliński.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 749

(20/2023)
16 maja 2023

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj