Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Słysząc > Z dziejów Krystiana...

Z dziejów Krystiana Apostaty

Aleksander Laskowski

Z dedykacją dla J.K., który mimo wszystko się zdecydował

Rzeka narzekań wystąpiła z brzegów.
A oni, krztusząc się raz po raz, pytali „dlaczego”.

Dlaczego tu?
Dlaczego właśnie tu?
Wszak to bez sensu.

Gdzie akustyki brak.
Gdzie uszom to nie w smak.
I nawet szatnia jest nie taka.

Dlaczego? – pytali, dalej krztusząc się.

Dlatego…

…obok konwencji, w warunkach uniemożliwiających odegranie roli wiernych w świątyni sztuki, w sali wolnej od muzycznych skojarzeń, wyrwani z letargu niby-znawstwa musieli całkowicie poddać się dźwiękom.

Było warto. W sercu zjawiło się nowe czucie, w głowie zaś swobodna myśl. Takie wieczory nadają sens naszemu istnieniu. A także istnieniu Uniwersytetu.

Koncert:

6 lutego 2009, godz. 19.00, Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego;
Krystian Zimerman fortepian, Kaja Danczowska I skrzypce, Agata Szymczewska II skrzypce, Ryszard Groblewski altówka, Rafał Kwiatkowski wiolonczela.

Program:

Grażyna Bacewicz – II Sonata na skrzypce i fortepian; I Kwintet fortepianowy; II Kwintet fortepianowy.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 7

(8/2009)
2 marca 2009

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj