Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Smakując > LECKER: ¡Hola!

LECKER: ¡Hola!

August Lecker

¡Hola!

Ostatnimi czasy Lecker, sakramencko zapracowany, nie ma czasu chodzić do ZOO. Za to co wieczór z cknym westchnieniem wspomina foki, które niezmiennie, gdy wybije godzina karmienia, punkt 10 (dla Augusta o wczesnym poranku), tłumnie ruszają w stronę swego żywiciela, figlarnie tocząc oczkami. Na rybę.

Okazuje się, że pracujący wartko zespół redakcyjny może mieć iście foczy instynkt – też figlarnie toczy oczami, gdy Pani ze „Szczotek i pędzli” punktualnie o 22.00 przynosi sałatkę i kanapki. Wypełniona makaronem misa z bezczelnością suszonego pomidora krzyczy: Leżakowanie! Posłusznie odstępujemy od wypełnionych Największym Kompozytorem ekranów, by na chwilę rozsmaczyć się w „szczotkowych” smakowitościach. Sałata niejedną ma bowiem odsłonę. Makaron? Łosoś? Fasola szparagowa? Bakłażan? I coś, co Lecker ceni najwyżej – młody bób! Wszystko lekko oklejone oliwą i sprażonymi pestkami dyni. Czyli przystawka. Na danie główne pełnoziarnista bułeczka nadziana grillowanym bakłażanem z mięsistym pasztetem z soczewicy. Pani wychodzi, zabierając ze sobą stertę brudnych naczyń z nocy poprzedniej. Uśmiecha się lekko.

Lecker jest dla niej pełen podziwu. Nie lubi bowiem kanapek, a mimo to zajada się ze smakiem, podziwiając różnorodność, jaką można odnaleźć w tej prostej formie, którą Niemcy jakże trafnie określają „Das belegte Brot”, co na hiszpański tłumaczy się „El Sandwich”.

* August Lecker, globtroter, kolekcjoner smaków, zapachów i myśli. Lubi Warszawę. Dumny posiadacz abonamentowego biletu warszawskiego ZOO.

„Kultura Liberalna” nr 92 (42/2010) z 12 października 2010 r.

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ

Nr 92

(42/2010)
12 października 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj