Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Smakując > LECKER: Apoteoza po...

LECKER: Apoteoza po sezonie

August Lecker

Apoteoza po sezonie

Rzecz w tym, by język giętki odetchnął, gdy żywiej myśli powonienie. Powyższą parafrazę poetycką można by mylnie uznać za powód i motto naszych działań, gdyby nie to, że natchnienie podsunęło ją głowie, gdy dawno było już po sprawie.

Zaczęło się od słodkiego zapachu jaśminu, który czaił się na kontuarze, odgradzając nas od miękkiej, południowej woni świeżo palonej kawy. Nie daliśmy się skusić, w mokry i ciepły dzień bowiem nade wszystko pragnęliśmy przejść się po wąwozach. To w nich powonienie zastąpiło z powodzeniem zmysł smaku. Resztki jesiennej grzybni zamigotały blaskiem lampek na choince, podsuwając myśl o uszkach w wigilijnym barszczu. Z sadów, wśród opadłych liści, biła gęsta poświata domowego wina, konfitur, a może nawet słodkich gruszek w occie. Cierpkim smakiem zacytryniły się kradzione w półmroku ostatnie maliny, od Wisły zaś wiało nieczynną smażalnią i pstrągiem.

Byliśmy w Kazimierzu.

* August Lecker, globtroter, kolekcjoner smaków, zapachów i myśli. Lubi Warszawę. Dumny posiadacz abonamentowego biletu warszawskiego ZOO.

„Kultura Liberalna” nr 94 (44/2010) z 26 października 2010 r.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 94

(44/2010)
26 października 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj