Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Smakując > LECKER: Likierek

LECKER: Likierek

August Lecker

Likierek

Wrodzona miłość do tłustej śmietany oraz trudna do zwalczenia skłonność do alkoholu zawiodła nas na półkę z likierami. Wrodzona niechęć do smakowej sztampy oraz trudna do zwalczenia skłonność do luksusu poprowadziły dłoń ku arcydziełu deserowej kultury szkockiej (wszak w kraju haggisu coś na poprawę smaku po trudnym posiłku to rzecz fundamentalna). W ten sposób August Lecker stał się posiadaczem likieru wynalezionego na wilgotnej północy nie tak dawno, bo w 1980 roku. Receptura jest nadzwyczaj prosta – najlepszą whisky łączy się z najlepszą śmietaną w gęsty, słodki, rozgrzewający krem o ciepłym smaku.

Jako zawołany eksperymentator Lecker postanowił sprawdzić, czy kosztowny zamorski oryginał da się nad Wisłą zastąpić, mieszając produkty rodzime. Okazuje się jednak, że z mądrością narodu walczyć nie warto. Trzeba, zgodnie z jej nakazem, ów likier krajowy pić w formie niezłączonej i koniecznie we właściwej kolejności: najpierw destylat, później zaś produkt nabiałowy, pamiętając o tym, że między konsumpcją pierwszego i drugiego powinna nastąpić kilkugodzinna przerwa na sen.

Napój:

Heather Cream (Carmichael & Sons)

* August Lecker, globtroter, kolekcjoner smaków, zapachów i myśli. Lubi Warszawę. Dumny posiadacz abonamentowego biletu warszawskiego ZOO.

„Kultura Liberalna” nr 97 (47/2010) z 16 listopada 2010 r.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 97

(47/2010)
16 listopada 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj