Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Koniec Unii Europejskiej?...

Koniec Unii Europejskiej? Spotkanie z prof. Janem Zielonką

Redakcja "Kultury Liberalnej"

Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Janem Zielonką, który opowie o swojej najnowszej książce Koniec Unii Europejskiej, objętej patronatem medialnym „Kultury Liberalnej”. Rozmowę poprowadzi Bartosz Węglarczyk.

„Europę trzeba zacząć budować od nowa, tym razem nie od góry, lecz od dołu. Książka ta odkrywa wiele niewygodnych prawd, lecz proponuje pozytywny scenariusz naprawy Europy” – pisze profesor Jan Zielonka we wstępie do polskiego wydania. Nadzieję widzi w nowej formie integracji – „neośredniowiecznej” i „polifonicznej” – nie terytorialnej, lecz funkcjonalnej „solidarności różnych sieci międzynarodowych”, złożonych z rządów krajowych i regionalnych, wielkich aglomeracji miejskich i organizacji pozarządowych.

Czas: 13.11.14 (ten czwartek) 17:30

Miejsce: Kawiarnia „Czuły Barbarzyńca”, ul. Dobra 31, Warszawa

Jan Zielonka – politolog, prawnik, profesor europeistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Zajmuje się badaniami porównawczymi systemów politycznych i problemami integracji europejskiej.

Bartosz Węglarczyk – dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej i TVN 24 Biznes i Świat

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronach Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz stronie wydarzenia.

W ramach rozgrzewki przed spotkaniem przypominamy wywiad z Janem Zielonką, który ukazał się na łamach „Kultury Liberalnej” we wrześniu.

plakat spotkanie autorskie

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 305

(45/2014)
11 listopada 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj