Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Łukasz Pawłowski autorem...

Łukasz Pawłowski autorem najlepszego wywiadu o tematyce ekonomicznej!

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Nasz redakcyjny kolega otrzymał nagrodę przyznawaną przez Narodowy Bank Polski za najlepszy wywiad roku o tematyce ekonomicznej.

Nagrodzona rozmowa to wywiad z prof. Michaelem Sandelem pt. „Pobudka z amerykańskiego snu”. Sandel odwiedził Polskę w maju na zaproszenie wydawnictwa Kurhaus Publishing, a wywiad miał miejsce w dość nietypowych okolicznościach, bo w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, gdzie prof. Sandel gościł na debacie współorganizowanej przez „Kulturę Liberalną”, Wydawnictwo Kurhaus i Kancelarię Prezydenta RP.

Kapituła konkursu w uzasadnieniu swojej decyzji napisała m.in.: „W tym intrygującym wywiadzie autor z sukcesem zmierzył się z trudnymi zagadnieniami, wykazując się przy tym szeroką wiedzą i odważnym myśleniem”.

Nagroda im. Władysława Grabskiego przyznawana jest raz do roku, a celem konkursu jest uhonorowanie dziennikarzy, którzy potrafią w sposób przystępny i zrozumiały wyjaśniać społeczeństwu trudne zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia wiedzy ekonomicznej. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 167 prac – artykułów prasowych, publikacji internetowych oraz materiałów radiowych i telewizyjnych.

 


Przeczytaj: „Pobudka z amerykańskiego snu”. Łukasz Pawłowski w rozmowie z Michaelem Sandelem.


 

Zdjęcie 1

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ

Nr 308

(48/2014)
4 grudnia 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

NAJPOPULARNIEJSZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj