Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Festiwal Miasto Słowa...

Festiwal Miasto Słowa i Nagroda Literacka GDYNIA 2018

Piotr Kieżun

Nagrodzie Literackiej GDYNIA po raz pierwszy w tym roku towarzyszy Festiwal Miasto Słowa, który rozpoczyna się właśnie dziś, 27 sierpnia i potrwa do niedzieli, 2 września. Na festiwalu miłośnicy literatury będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, akcjach miejskich i panelach dyskusyjnych nawiązujące do wątków pojawiających się w tytułach walczących o Kostki Literackie. W śród gości festiwalu znaleźli się m.in. Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski, Olga Drenda czy Petra Hůlová. Pablopavo i ludziki zagrają w Gdyni koncert.

Najważniejszym elementem festiwalu będą spotkania z nominowanymi i laureatami Nagrody GDYNIA. Przy okazji szalenie miło nam ogłosić, że rozmowę z nominowanymi w kategorii „esej” poprowadzi nasz redakcyjny kolega Piotr Kieżun (29 września, 19.00, Muzeum Miasta Gdyni).

Dopełnieniem programu literackiego na festiwalu jest, po raz pierwszy w tym roku, program filmowy. Zobaczymy filmy dokumentalne, które uzupełniają i poszerzają tematy spotkań z autorami, osadzając je w światowym kontekście. W trakcie festiwalu będziemy mogli obejrzeć film-esej o osobistym muzeum noblisty Orhana Pamuka, dokument „Poetka z Arabii”, opowiadający o poetce Hissie Hilal, walczącej słowem z patriarchatem i ekstremizmami, filmy o blokowiskach polskich i brazylijskich czy o naszych i francuskich peryferiach. Na projekcje zapraszamy do Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Szczegółowy program dostępny na:

http://nagrodaliterackagdynia.pl/
https://www.facebook.com/nagroda.literacka.gdynia

Na wydarzenia wstęp wolny! Projekcje filmowe –  11 zł – Gdyńskie Centrum Filmowe.

Na warsztaty obowiązują zapisy i limit miejsc!

Organizacja: Miasto Gdynia

Partnerzy: Biblioteka Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury, Konsulat Kultury, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe, Akademickie Centrum Kultury UG – ACK Alternator, Instytut Reportażu,  Tygodnik Powszechny, Klub Ucho, Vertigo Restobar

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A., Książki. Magazyn do czytania, Gazeta Wyborcza,  Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Kwartalnik Artystyczny Bliza, Kultura Liberalna, booklips.pl, Trojmiasto.pl, Anywhere.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdyni

 

* Zdjęcie użyte jako ikona wpisu: Statuetka Nagrody Literackiej Gdynia. Fot. Wojtek Rojek

...czy możemy prosić Cię o chwilę uwagi? Rzetelne dziennikarstwo wykonywane z pasją potrzebuje dziś wsparcia.

Dzięki pomocy Darczyńców możemy:

  • pracować nad tygodnikiem i codziennymi komentarzami, nie rezygnując z ich jakości,
  • wypełniać misję naszej Fundacji i wprowadzać do debaty publicznej nowe sposoby rozumienia świata,
  • planować naszą pracę w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy.

Dlatego prosimy Cię serdecznie:

SKOMENTUJ

Nr 502

(34/2018)
27 sierpnia 2018

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj