Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > CPK czy ma...

CPK czy ma sens? Jak wpłynie na rozwój Polski? [Kuisz kontra Terlikowski]

Jarosław Kuisz, Tomasz Terlikowski

Debata na temat CPK dalej trwa. Wciąż nie jest pewne, czy rząd zdecyduje się budować Centralny Port Komunikacyjny, a nawet jeśli tak, to ile potrwa budowa, ile pieniędzy będzie kosztować i kiedy CPK ostatecznie powstanie. W projekcie znajdują się zarówno lotnisko, jak i kolej. W dyskusji o nim wymieniane są jednak niezliczone za i przeciw, plusy i minusy. Wielokrotnie zwiastowano już koniec CPK — mówiono o tym, że projekt blokuje Europa i ostatecznie zatrzyma go Unia lub że nie chcą go Niemcy, którzy chcą nam zabrać CPK. Podstawowe pytani brzmi: po co Polsce CPK? Czy to rzeczywiście ważna dla nas inwestycja? A może polityczne kłamstwo?

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 802

(21/2024)
24 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj