Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Nowy liberalizm. Jak...

Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP | Sawczuk, Holland, Filar, Wigura

Serdecznie zapraszamy na dyskusję wokół książki Serdecznie zapraszamy na dyskusję wokół książki Tomasza Sawczuka „Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP”  podczas Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku.

Termin: 3 czerwca, godz. 14.30
Miejsce: Scena Mała, Strefa Społeczna przy Europejskim Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, Gdańsk

Rozmówcy:
Dariusz Filar
Agnieszka Holland
Tomasz Sawczuk

Prowadzenie:
Karolina Wigura

#obchodyGdansk #Gdansk #4czerwca

O książce napisali:

Sawczuk pokazuje, że obóz liberalny poza okrzykiem „precz z Kaczorem dyktatorem” ma coś światu do zaproponowania. Bardzo niebezpieczna książka – i dla Kaczyńskiego, i dla Schetyny.
Grzegorz Sroczyński, Gazeta.pl

Sawczuk proponuje ideowy rewizjonizm, który wymaga czegoś więcej niż obróbka przez speców od PR-u. Wymaga zerwania ze stereotypami liberalnej narracji i poważnej zmiany liberalnej praktyki politycznej.
dr hab. Rafał Matyja

Choć nie brak w książce Tomasza Sawczuka kontrowersyjnych tez, w jednym zgadzam się na pewno: dwa zwalczające się plemiona mogą efektownie odtańczyć bojowy taniec, ale niczego nie zbudują.
prof. Ewa Łętowska

Książka Tomasza Sawczuka to największe intelektualne osiągnięcie szeroko rozumianego obozu liberalnego od czasu dojścia Prawa i Sprawiedliwości do władzy. Jest świeża, intelektualnie dojrzała, łatwa w odbiorze i jednocześnie erudycyjna.
Michał Kuź, Klubjagiellonski.pl

Książkę będzie można nabyć w trakcie wydarzenia, a w dniach 1-4 czerwca na stoisku Kultury Liberalnej w Strefie Społecznej przy ECS. podczas Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku.

...czy możemy poprosić Cię o jeszcze chwilę uwagi? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość.

„Kultura Liberalna” jest magazynem wydawanym społecznie: to znaczy, że ukazuje się dzięki osobom takim jak Ty. Patrzymy na ręce politykom wszystkich opcji. Bronimy wartości demokratycznych i wolnościowych. Pracujemy nad wizjami Polski na przyszłość. W czasach postępującej radykalizacji i rosnących podziałów politycznych tworzymy pismo, które niezmiennie idzie własną drogą.

Wspólnie tworzymy demokratyczne media. Jeśli czytasz „Kulturę Liberalną” i popierasz to, co robimy, wesprzyj nas.

SKOMENTUJ
(21/2019)
30 maja 2019

KOMENTARZE