Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Słysząc > Socjologia muzyki w...

Socjologia muzyki w praktyce

Aleksander Laskowski

Należę do tej grupy przechodniów, która nie cieszy się, kiedy na środku drogi staje uśmiechnięty rozdawca ulotek.

Zrządzeniem losu sam znalazłem się w tej roli – w berlińskim metrze na Alexanderplatz, w ramach promocji I, CULTURE Orchestra, zorganizowana została „akcja gangsterska”. Sekcja dęta (blacha!) zespołu grała dla berlińczyków, kusząc ich prowokacyjnym transparentem: „Wie werde ich ein Berliner? In der Philharmonie!”. Parafraza słów Kennedy’ego była zarazem zaproszeniem na koncert. Rozdawanie ulotek okazało się sztuką niełatwą, ale nader pouczającą. Na widok hasła „orkiestra” często widzieliśmy obojętność, u punków chichot, u raperów pauzę w słowotoku. A życzliwy uśmiech? Niemal niezmiennie – grupa 30+, kobieta, ubrana ze smakiem. Badanie było jednorazowe i trwało tylko 2 godziny, wiec mógł być to zwykły przypadek. Mógł, ale nie musiał. Prawda, Mesdames?

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 149

(46/2011)
15 listopada 2011

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj