Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > „Byliśmy głupi”. Spotkanie...

„Byliśmy głupi”. Spotkanie z prof. Marcinem Królem

Redakcja „Kultury Liberalnej”

W najbliższą środę, 6 maja, z okazji premiery książki „Byliśmy głupi” odbędzie się spotkanie z jej autorem prof. Marcinem Królem - historykiem idei, publicystą, wieloletnim redaktorem naczelnym kwartalnika „Res Publica”.

22 kwietnia miała miejsce premiera książki prof. Marcina Króla, w której rozwinął tezy zawarte w słynnym już wywiadzie pod tym samym tytułem. Wieloletni członek opozycji demokratycznej w PRL i jeden ze współtwórców ideowych podstaw transformacji kreśli w nim pesymistyczną wizję współczesnej Polski i wytyka błędy popełnione przez polityków opozycji po upadku PRL. To pierwsze tego rodzaju spotkanie z autorem po premierze jego książki.

Dyskusja, której organizatorami są „Kultura Liberalna” i Fundacja im. Róży Luksemburg, odbędzie się w środę 6 maja o godz. 18.00 w „Marzycielach i Rzemieślnikach” w dawnym budynku Trafficu przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie (III piętro).

Spotkanie jest częścią cyklu seminariów „#YOLO. Przegrana przyszłość polskiej wolności?”, podczas których pytamy o wnioski płynące z ostatnich 25 lat polskiej historii. Jak dotychczas gościli u nas: Ryszard Bugaj, Stanisław Gomułka, Jan Sowa i Aleksander Smolar. Z Marcinem Królem rozmawiać będą Łukasz Pawłowski i Tomasz Sawczuk.

Byliśmy głupiYOLO_net_OST

...czy możemy prosić Cię o chwilę uwagi? Rzetelne dziennikarstwo wykonywane z pasją potrzebuje dziś wsparcia.

Dzięki pomocy Darczyńców możemy:

  • pracować nad tygodnikiem i codziennymi komentarzami, nie rezygnując z ich jakości,
  • wypełniać misję naszej Fundacji i wprowadzać do debaty publicznej nowe sposoby rozumienia świata,
  • planować naszą pracę w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy.

Dlatego prosimy Cię serdecznie:

SKOMENTUJ

Nr 330

(18/2015)
6 maja 2015

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj