Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > „Byliśmy głupi”. Spotkanie...

„Byliśmy głupi”. Spotkanie z prof. Marcinem Królem

Redakcja „Kultury Liberalnej”

W najbliższą środę, 6 maja, z okazji premiery książki „Byliśmy głupi” odbędzie się spotkanie z jej autorem prof. Marcinem Królem - historykiem idei, publicystą, wieloletnim redaktorem naczelnym kwartalnika „Res Publica”.

22 kwietnia miała miejsce premiera książki prof. Marcina Króla, w której rozwinął tezy zawarte w słynnym już wywiadzie pod tym samym tytułem. Wieloletni członek opozycji demokratycznej w PRL i jeden ze współtwórców ideowych podstaw transformacji kreśli w nim pesymistyczną wizję współczesnej Polski i wytyka błędy popełnione przez polityków opozycji po upadku PRL. To pierwsze tego rodzaju spotkanie z autorem po premierze jego książki.

Dyskusja, której organizatorami są „Kultura Liberalna” i Fundacja im. Róży Luksemburg, odbędzie się w środę 6 maja o godz. 18.00 w „Marzycielach i Rzemieślnikach” w dawnym budynku Trafficu przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie (III piętro).

Spotkanie jest częścią cyklu seminariów „#YOLO. Przegrana przyszłość polskiej wolności?”, podczas których pytamy o wnioski płynące z ostatnich 25 lat polskiej historii. Jak dotychczas gościli u nas: Ryszard Bugaj, Stanisław Gomułka, Jan Sowa i Aleksander Smolar. Z Marcinem Królem rozmawiać będą Łukasz Pawłowski i Tomasz Sawczuk.

Byliśmy głupiYOLO_net_OST

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 330

(18/2015)
6 maja 2015

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj