Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > [Bodziony w piątek]...

[Bodziony w piątek] Czy nasz sąsiad naprawdę nie chce bronić Polski?

Jakub Bodziony rozmawia z Janem Škvrňákiem

Trwa druga tura wyborów prezydenckich w Czechach. Pierwszą turę wygrał generał Petr Pavel, zdobywając 35,4% głosów, a zaraz za nim znalazł się były premier Andrej Babiš.

Wojna w Ukrainie jest jednym z głównych tematów w kampanii wyborczej, a Babiš pytany, czy w razie ataku zbrojnego na Polskę lub kraje bałtyckie wysłałby czeskie wojsko w miejsce konfliktu, zaprzeczył. Czy nasz sąsiad naprawdę nie chce bronić Polski? Kto jest faworytem tych wyborów? I co wygrana każdego z kandydatów będzie oznaczać dla Czech i naszego regionu? O tym Jakub Bodziony rozmawia z Janem Škvrňákiem, historykiem i publicystą, wykładowcą historii Polski na uniwersytecie Karola w Pradze.

Skoro tu jesteś...

... mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa.

Każda i każdy z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 20 zł miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców i Patronów!

SKOMENTUJ

Nr 733

(4/2023)
27 stycznia 2023

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj