Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > [Bodziony w piątek]...

[Bodziony w piątek] Opozycja wygrała wybory 2023 – co dalej?

Jakub Bodziony, Tomasz Sawczuk, Jarosław Kuisz

Opozycja wygrała wybory 2023 – co dalej? W najnowszym odcinku członkowie redakcji tygodnika „Kultura Liberalna” komentują wyniki wyborów. Po oficjalnych wynikach wiemy, że PiS przegrało wybory i co teraz? Jarosław Kuisz i Tomasz Sawczuk dyskutują o tym, jak w praktyce wyglądać będzie koniec rządów PiS-u. Czy Koalicja, Lewica, PSL i Polska 2050 zdołają utworzyć wspólny rząd? Jaka była reakcja Konfederacji na wyborczą porażkę? Te i inne pytania stawia swoim gościom Jakub Bodziony. Zapraszamy!

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 771

(42/2023)
20 października 2023

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj